foto: Alexander Jiroušek

v 43. týždni od 25. októbra – do 31. októbra 2021.

Pondelok Pondelok 30. týždňa 18:00  za ✟ Antona a Agnesu Sakáčovcov,
25.októbra v Cezročnom období   dcéru Helenu a zaťa Eduarda

Utorok Sv. Gilberta, opáta
26.októbra z premonštrát. rehole

Streda Výročie posviacky katedrálneho 18:00  za ✟ Helenu Antošovú, polročná
27.októbra chrámu v Rožňave (sviatok)

Štvrtok Sv. Šimona a Júdu, apoštolov 18:00 na poďakovanie s prosbou
28.októbra (sviatok)   o Božiu pomoc do ďaľších rokov

Piatok Piatok 30. týždňa 18:00  za ✟ Cecíliu Benkovú, manž. Gejzu
29.októbra v Cezročnom období   a synov

Sobota Vigília – 31 nedeľa 16:30 na úmysel celebranta (detská)
30.októbra v Cezročnom období 18:00 na úmysel celebranta

Nedeľa 31. nedeľa v Cezročnom období 08:00 za Boží ľud farnosti
31.októbra   10:00 na úmysel celebranta
  16:00 na úmysel celebranta (zo sviatku
    Všetkých svätých)
Sobota Vigília – 31 nedeľa 18:00 Z. Morvayová
v Cezročnom období
Nedeľa 31. nedeľa v Cezročnom období 08:00 H. Majcherová, Z. Bradová
  10:00 I. Drábik, V. Drábiková

V nedeľu o 15:15 ružencová pobožnosť.

V týždni pobožnosť o 17:30, vo štvrtok po sv. omši bude adorácia  k Najsv. sviatosti.

V sobotu od 14:30 možnosť pristúpiť k sv. spovedi.

Rok sv. Jozefa

Detstvo a mladosť sv. Jozefa vo videniach svätých

Svätý Jozef, trpiaci a oslabený stratou svojej matky, mal len málo času na trápenie, keďže po smrti jeho matky ochorel aj jeho otec. Pokračoval vo svojej úlohe oddaného syna a slúžil svojmu otcovi tak ako pomáhal aj svojej matke a slúžil mu v posledných chvíľach. Jozef sa cítil oslabený z obdobia bolestivej choroby svojej matky. Teraz sa k jeho bolesti pridalo toto vážne utrpenie. Horlivo prosil Boha o Jeho milosti a za silu pomôcť svojmu otcovi počas jeho poslednej choroby. Slúžil svojmu otcovi s láskou dňom i nocou a povzbudzoval ho v trpezlivosti a vytrvalosti v jeho utrpení a úzkosti. Ako prichádzali posledné hodiny jeho otca, s láskou ho povzbudzoval k stále väčšej dôvere v Božiu dobrotu a milosrdenstvo a utešoval ho presvedčením, že čoskoro vstúpi do pokoja a radosti. V pevnej nádeji na získanie večného života zomiera aj Jozefov otec. Akonáhle vydýchol, Jozef sa utiahol a vo svojej zarmútenosti našiel úľavu v slzách. V skutočnosti mal dôvod byť zarmútený, keďže stratil veľkorysého a milujúceho otca. Po jeho smrti máme obraz 18-ročného Jozefa, ktorý padá pod váhou svojich slz na kolená, pretože cíti zármutok a strach zo straty svojich rodičov, ktorých tak veľmi miloval, ale tiež sa v dôvere odporúča do starostlivosti Nebeského Otca.

Potom, čo sa mu podarilo ovládnuť smútok, padol na kolená a so slzami prosil Boží Majestát o pomoc týmito slovami: „Bože Abraháma, Izáka a Jakuba – a môj Boh! Pozri na mňa, ktorému si vzal otca aj matku. Milostivo si ich odviedol od starostí o tento smrteľný život. Teraz ťa prosím, aby si ma vo svojej dobrote úplne vzal pod svoju ochranu. Dávam a znovu sa odovzdávam úplne Tebe. Vždy som bol Tvoj a Ty si ma ochraňoval a obhajoval. Chcem sa ti nanovo oddať a túžim, aby si nado mnou úplne vládol, pretože už nie som poddaný nikomu okrem Teba, môj Bože. Daj mi prosím milosť, aby som aj ja mohol povedať s kráľovským prorokom: „Hoci by ma opustili otec aj mať, Pán sa ma predsa ujme.“ (Ž 27, 10). Odteraz si môj otec, môj ochranca, moja matka, moje útočisko, moja opora. Urob so mnou, čo uznáš za najlešie. Nech vo mne dokončí všetko tvoja svätosť. Dovoľ, aby som vždy rozpoznal Tvoju vôľu, lebo ju túžim plne a dokonale nasledovať iba teba.“

Ivanka Paúrová