Kostol Všetkých svätých v zimeRímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 48. týždni od 2. decembra– do 8.decembra 2019.

Pondelok Pondelok po 1. adventnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Šoltésa, Margitu
2.decembra     r. Idčanovú, dcéru Annu a zaťa Ladislava
    (roráty)

Utorok Sv. Františka Xaverského,
3.decembra kňaza (spomienka)

Streda Sv. Barbory, Panny a mučenice 18:00 Pohr. sv. omša za ✟ Jane Slovenkai
4.decembra

Štvrtok Štvrtok po 1. adventnej nedeli 18:00 Sv. omša na úmysel a za uzdravenie
5.decembra   duše i tela (roráty)

Piatok Piatok po 1. adventnej nedeli 18:00 Sv. omša za odprosenie a zmier za všetky
6.decembra     hriechy a urážky

Sobota Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa 07:30 Sv. omša za ✟ Jána Hužvára,
7.decembra Cirkvi (spomienka)   mesačná

Nedeľa 2. adventná nedeľa 08:00 Sv. omša za život
8.decembra   10:00 Sv. omša za zdravie (detská)

Nedeľa 2. adventná nedeľa 08:00 Z. Berciková, Z. Morvayová
    10:00 deti

V nedeľu o 14:30 bude adorácia s odprosením Božského Srdca.

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

Spovedanie pred prvým piatkom:

Streda  a piatok od 16:00. Chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod.

V piatok od 17:00 adorácia k úcte Božského Srdca, v sobotu o 7:00 fatimská pobožnosť, o 17:30 adorácia za rodiny, o 18:00 Stretnutie nad evanjeliom sv. Marka.

Sedem tipov ako stráviť Advent s deťmi II.

Júlia Baranišinová

Hra adventná kocka. Na túto aktivitu Vám postačí akákoľvek kocka s číslami od 1 po 6. Ku kocke si môžete zvoliť šesť spoločných duchovných aktivít, ktoré budete spolu vykonávať. Môže ísť napríklad o spoločnú modlitbu na konkrétny úmysel, čítanie zo Svätého písma, účasť na svätej omši, skutok lásky, ktorý prejavíte svojmu príbuznému, alebo hoci aj cudzej osobe, či o spoločnú rodinnú aktivitu akou je napríklad návšteva starých rodičov. Môže to byť spoločenská hra, prechádzka, pozeranie hodnotného filmu a podobne. Pravidelnosť hádzania kockou si môže zvoliť každá rodina zvlášť. Či to bude denná, alebo týždenná aktivita, je len na Vás. Obmenou aktivity môže byť aj možnosť výberu a hádzania kockou, ktorá sa ponechá vždy na iného člena rodiny, alebo toho, kto bude mať splnené všetky školské povinnosti a podobne. Ak si chcete úlohu spestriť, môžete si kocku vyrobiť tak, že namiesto čísel bude obsahovať piktogramy s úlohami.

Denníček adventných zriekaní. Denníček spočíva v písaní drobných zriekaní sa vlastnej pohodlnosti detí v prospech obety našich zosnulých alebo duše v očistci. Môže ísť o rôzne aktivity podobné tým v pôstnom období. Nápadov je mnoho – zrieknutie sa sladkostí, sledovanie televízie, obľúbenej rozprávky, hrania hry na počítači, tablete, mobile, počúvania rádia, zriekanie sa dlhšieho spánku v prospech rorátnych svätých omší, vypracovanie domácej úlohy navyše, darovanie finančnej čiastky z vlastných úspor na bohumilé organizácie a podobne. U detí tak podporíme osobný vzťah s Ježišom. V denníčku môžu deti písať, ako sa im darilo zriekať sa svojho pohodlia  a zábavy.

Jesseho strom. Vytvorte si spolu originálny vianočný strom s rodokmeňom Ježiša Krista. Každý večer si s rodinou prečítate úryvky z Písma a na strom zavesíte symbol, ktorý Vám bude pripomínať udalosti, o ktorých ste čítali. Spolu s rodinou si tak prejdete cestou, po ktorej kráčali  Panna Mária spolu s Jozefom až po príchod Ježiša na svet. Jesseho strom je možnosť prehĺbiť nielen svoju vieru, spoznať bližšie dejiny spásy, ale aj upriamiť pozornosť detí na podstatu Vianoc. Viac o Jesseho strome, zoznam statí zo Svätého písma, ako aj prislúchajúce symboly môžete nájsť na internete.

Slamka ku slamke. Pekonou aktivitou môže byť aj slamka ku slamke. Na jej prípravu nepotrebujete toho veľa. Postačia Vám prázdne jasličky a steblá slamky. Za každú modlitbu strávenú spoločne v kruhu rodiny, alebo dobrý skutok deti dostanú jednu slamku. V závere Adventného obdobia tak budú prázdne jasličky bohato vystlané slamou, aby sa tam mohol narodiť Ježiško. Všetky vytvorené produkty, ktoré vzídu z vašich spoločných aktivít, môžu byť milým a hodnotným darčekom pod stromček pre Ježiška, ktorý bude na Vianoce oslavovať narodeniny.