KrakowRímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 20. týždni od 20. mája – do 26. mája 2019.

Pondelok Sv. Bernardína Sienského, 18:00 Sv. omša za ✟ Milana Štovčíka,
20.mája kňaza, (ľub. spomienka)   výročná

Utorok Utorok po 5. veľkonočnej 07:00 Sv. omša za zdravie a Božiu pomoc
21.mája nedeli   pri operácii pre Štefana

Streda Streda po 5. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu, Ladislava
22.mája nedeli   a Helenu Vincovcov

Štvrtok Štvrtok po 5. veľkonočnej 16:00 Pohr. sv. omša za ✟ Štefana Vincu
23.mája nedeli 17:00 Pohrebné obrady v Dome smútku

Piatok Sv. Hermana Jozefa, kňaza 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Sopka, výročná
24.mája prem. rádu   a manželku Margitu

Sobota Sv. Gregora VII., pápeža 07:30 Sv. omša za ✟ Máriu Urbančíkovú,
25.mája (ľubovoľná spomienka)   polročná

Nedeľa 6. Veľkonočná nedeľa 08:00 Sv. omša za ✟ ružencového bratstva
26.mája   10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti

Nedeľa 6. Veľkonočná nedeľa 08:00 Z. Morvayová, D. Vincová
    10:00 J. Kurjan, J. Brada

V nedeľu  o 14:30 bude májová pobožnosť.

Svetový deň modlitieb za Cirkev v Číne

Vo svojom liste čínskym katolíkom, zverejnenom 30. júna 2007, pápež Benedikt XVI. ustanovil 24. máj za Svetový deň modlitieb za Cirkev v Číne. V liste pripomína, že na 24. mája pripadá sviatok „Panny Márie, Pomocnice kresťanov“, slávený tiež mnohými čínskymi pútnikmi v mariánskej svätyni Sheshan, asi 50 km juhozápadne od Šanghaja.

Vo svojom liste Svätý Otec píše: „Drahí pastieri a všetci veriaci, 24. máj – ktorý je venovaný liturgickej spomienke na Pannu Máriu, Pomocnicu kresťanov, uctievanú s veľkou zbožnosťou v mariánskej svätyni Sheshan v Šanghaji – by sa mohol v budúcnosti stať príležitosťou pre katolíkov na celom svete, aby sa zjednotili v modlitbe za Čínu. Želal by som si, aby sa tento dátum stal pre vás Dňom modlitieb za Cirkev v Číne. Nabádam vás, aby ste ho slávili obnovením vášho spoločenstva viery v nášho Pána Ježiša Krista a vernosti pápežovi. Aby ste sa modlili za stále hlbšiu a viditeľnejšiu jednotu medzi vami. Pripomínam vám tiež prikázanie lásky – ktoré nám dal Ježiš – milovať svojich nepriateľov a modliť sa za tých, ktorí vás prenasledujú, ako i pozvanie apoštola Pavla: „Predovšetkým teda žiadam, aby sa konali prosby, modlitby a orodovania a vzdávali sa vďaky za všetkých ľudí, za kráľov i za všetkých, čo sú na vyšších miestach, aby sme mohli žiť tichým a pokojným životom vo všetkej nábožnosti a mravnej čistote. Toto je dobré a milé pred Bohom, naším Spasiteľom, ktorý chce, aby boli všetci ľudia spasení a poznali pravdu“ (1 Tim 2, 1-4).

V tento deň vyzývam katolíkov na celom svete – osobitne tých, ktorí sú čínskeho pôvodu – aby vám prejavili svoju bratskú solidaritu a povzbudenie. Prosím Pána dejín za dar vytrvalosti vo svedectve a som si istý tým, že vaše utrpenie v minulosti a súčasnosti pre meno Ježiš a vaša neohrozená lojalita voči jeho zástupcovi na zemi bude odmenená, hoci teraz sa ešte všetko môže zdať ako neúspech.“

„Keď pochopíme život ako dar, svet ako zázrak, ráno ako začiatok dobrodružnej cesty, druhého človeka ako radostné stretnutie, stávajú sa obyčajné veci neobyčajnými.“