v 22. týždni od 28. mája – do 3. júna 2018.

Pondelok Pondelok 8. týždňa 18:00 Sv.  omša za  ✟ Ivana Vincu, rodičov
28.mája v Cezročnom období   Jána a Františku Grácovú

Utorok Utorok 8. týždňa 07:00 Sv. omša na úmysel
29.mája v Cezročnom období

Streda Vigília – Najsv. Kristovho Tela 18:00 Sv. omša za ✟ Jána
30.mája a Krvi

Štvrtok NAJSV. KRISTOVHO TELA 07:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
31.mája A KRVI (prikázaný svaitok) 18:00 Sv. omša za ✟ ružencového bratstva

Piatok Sv. Justína, mučeníka 18:00 Sv. omša za ✟ Marka Leláka, Máriu r.
1.júna (spomienka)   Jasaňovú, Margitu a Viktora Petrášovcov

Sobota Panny Mária v sobotu 07:30 Sv. omša za ✟ Róberta Onderka
2.júna

Nedeľa DEVIATA NEDEĽA 08:00 Sv. omša za ružencové bratstvo
3.júna v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za prvoprijímajúcich
  14:30 POBOŽNOSŤ

Štvrtok NAJSV. KRISTOVHO TELA 07:00 H. Majcherová
A KRVI 18:00 L. Grácová, D. Morvayová
Nedeľa DEVIATA NEDEĽA 08:00 D. Vincová
v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 rodičia prvoprijímajúcich

Spovedanie pred prvým piatkom:

chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 vo zvyčajnom poradí ulíc.

ostatní veriaci  vo štvrtok a piatok od 16:00 v kostole.

Spovedanie prvoprijímajúcich a príbuzných bude  v sobotu od  10:00.

Adorácia bude vo štvrtok od 16:00, v piatok od 17:00, v sobotu od 17:30 za rodiny. V sobotu o 7:00 fatimská pobožnosť.

Test birmovancov v sobotu o 9:00 v kostole.

Na opravu organu možno prispieť do pokladníčky na bočnom oltári.

Sviatok Najsvätejšej Trojice.

Dnes si katolícka cirkev pripomína sviatok Najsvätejšej Trojice. Najsvätejšiu trojicu tvoria tri božské osoby – Otec, Syn a Duch svätý. Zmienka o Trojici sa implicitne objavuje v mnohých biblických požehnaniach, pokynoch a výrokoch: „Choďte teda, učte všetky národy a krstíte ich v mene Otca i Syna i Ducha svätého.“ (Mt 28,19). Výraz „Trojica“ (po grécky trias) prvýkrát použil Teofil z Antiochie okolo roku 180. Od 3. storočia náuka o Svätej Trojici – jeden Boh v troch božských osobách – tvorí jeden z článkov kresťanskej viery. Cirkevní otcovia 3. a 4. storočia zložili mnohé hymnické piesne a modlitby na oslavu Trojjediného Boha, napísali určené traktáty (napr. sv. Augustín De Trinitate) a Prvý nicejský ekumenický koncil v r. 325 zhrnul základné zjavené pravdy o tomto tajomstve do Nicejsko – carihradského vyznania viery. Votívne sv. omše (omše na zvláštny úmysel) na úctu Najsvätejšej Trojice sú známe z 8. a 9. storočia. V tomto čase bol už všeobecne rozšírený zvyk ukončiť odriekanie, alebo spievanie žalmov chválospevom k Najsvätejšej Trojici: „Sláva Otcu i Synu i Duchu Svätému…“. V Anglicku sa sviatok Najsvätejšej Trojice slávil v prvú nedeľu po zoslaní Ducha Svätého už v 12. storočí ako osobitné privilégium, ktoré vymohol od Svätej stolice biskup – mučeník sv. Tomáš Becket (1118 – 1170). V r. 1198 bol založený rád trinitárov (Ordo Sanctissimae Trinitas), ktorý spolu s rádom cisterciánov v 13. storočí horlivo šíril úctu k Svätej Trojici a presadzoval oficiálne zaradenie tohto sviatku do cirkevného kalendára. Úsilie bolo zavŕšené úspechom a v r. 1334 pápež Ján XXII. (1316 – 1334) dal súhlas, aby sa sviatok Najsvätejšej Trojice slávil v celej Cirkvi prvú nedeľu po Turíciach. Viera všetkých kresťanov má základ v Najsvätejšej Trojici a kresťania sú krstení „ v mene Otca i Syna i Ducha Svätého.“ Tajomstvo Najsvätejšej Trojice je ústredným tajomstvom kresťanskej viery a kresťanského života. Oba Boh nám ho môže dať poznať tak, že sa nám zjavuje ako Otec, Syn a Duch Svätý. Zjavená pravda o Najsvätejšej Trojicu bola hneď od začiatku v základoch živej viery Cirkvi najmä prostredníctvom krstu. trojica je jedna, nevyznávame troch bohov, ale jedného Boha v troch osobách: Trojicu jednej podstaty.“