Kostol Všetkých svätých v zime

v 9. týždni od 26. februára – do 4. marca 2018.

Pondelok Pondelok po 2. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Margitu Sopkovú
26.februára     r. Vincovú, polročná

Utorok Utorok po 2. pôstnej nedeli
27.februára

Streda Streda po 2. pôstnej nedeli 15:30 Pohrebná sv. omša za ✟ Kvetoslavu
28.februára     Slovenkaiovú
  16:30 Pohrebné obrady v Dome smútku

Štvrtok Štvrtok po 2. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za rod. Tokárovú, za zdravie,
1.marca     pokoj a Božie požehnanie

Piatok Piatok po 2. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefínu Hiľovskú,
2.marca     polročná

Sobota Sobota po 2. pôstnej nedeli 08:00 Sv. omša za ✟ Annu Pižemovú,
3.marca     polročná

Nedeľa TRETIA  PÔSTNA NEDEĽA 08:00 Sv. omša za ružencové bratstvo
4.marca   10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ (bolestný ruženec, odprosenie
  Božského Srdca, premienka)

Nedeľa TRETIA  PÔSTNA NEDEĽA 08:00 H. Majcherová
  10:00 L. Grácová, D. Morvayová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

Stretnutie birmovancov v sobotu od 9:30 a 10:15 na fare.

Spovedanie pred prvým piatkom:

Chorí a starší veriaci v piatok od 8:00mhod.

Ostatní veriaci v stredu a piatok od 16:00 hod.

Jarná zbierka na charitu vyniesla 310,-€. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

Tábor

alebo Vrch Tábor (hebr. הר תבור‎ (Har Tavor), arab. جبل الطور‎) je vrch v oblasti Galilea, na východnej hranici Jezraelského údolia,17 km západne od Galilejského jazera a dosahuje výšku 575 m n. m.. Tábor je izolovaný vrch, na západnej strane s ním susedí vrch Har Dvora. Južne od vrchu preteká rieka Nachal Tavor, ktorá odvodňuje oblasť do rieky JordánPod vrchom Tábor vedie komunikácia číslo 65, spájajúca Chaderu a Kirjat Šmonu,z ktorej vedú na vrch dve cesty. Prvá cez obec Daburija a Šibli-Umm al-Ganam a druhá cez Iksal. Pre turistov sa využívajú taxíky, ktoré vyvážajú pútnikov na vrchol hory. Vrch Tábor sa prvýkrát spomína v Biblii v knihe Jozue ako hranica medzi tromi kmeňmi – Zebulon, Isachar a Neftali. Spomína sa aj v Knihe sudcov v časti o prorokyni Debore,ktorá prikázala izraelskému vodcovi Barakovi: „Pán, Izraelov Boh, ti rozkazuje: Choď, tiahni na vrch Tábor a vezmi so sebou desaťtisíc mužov z Neftaliho synov a zo Zabulonových synov!” a Barak potom z vrchu porazil kanaánske vojsko. Podľa kresťanskej tradície sa na vrchu Tábor udialo Premenenie Pána, ktoré popisuje Nový zákon. pred apoštolmi Petrom, Jakubom a Jánom. Udalosť zachytávajú všetci evanjelisti okrem Jána (Mt 17,1–6; Mk 9,1–8; Lk 9,28–36). Toto premenenie bolo predobrazom Vzkriesenia Ježiša Krista a zároveň zjavením jeho božskej slávy a krásy, bolo predchuťou nášho budúceho videnia Boha, našej účasti na božskej prirodzenosti. Na pamiatku tejto udalosti bol neskôr na hore postavený kostol Premenenia Pána, pravoslávny monastier a rímskokatolícky františkánsky kláštor.

hello world

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>