Benefičný koncert

Nedeľa 14. januára. Vonku začína mrznúť, aby sa nám pripomenula pani zima, ktorú svojimi lúčmi šteklí slnko  chystajúce sa zapadnúť za horizont. Toto všetko vyčarilo krásny pohľad a Poproč vyzeral ako z pohľadnice. Akoby sa nám tým chcelo niečo naznačiť… Chrámový spevácky zbor sv. Barbory  pripravil po dvoch rokoch v našom kostole Všetkých svätých Novoročný benefičný koncert a zorganizoval  akciu, na ktorú sa bude minimálne  dva roky spomínať. Pred pätnástou hodinou  sa začali schádzať ľudia. Roland Grosoš dolaďuje posledné technické veci, a kostol sa postupne zapĺňa. Po prvých tónoch nastáva ticho. Všetko a všetci sa ponorili do magickej atmosféry, ktorá vydržala počas celého koncertu. Farníci, Tí pravidelní, ale aj sviatoční návštevníci neraz potleskom odmenili spevácke  výkony všetkých zúčastnených zborov: speváckej skupiny Fortuna, cirkevného speváckeho zboru z Nižného Medzeva – Cecilky, folklórnej skupiny Makaľky, ktorí predstavili aj svoje vianočné zvyky a samozrejme chrámového zboru sv. Barbory. Ľudia pookriali pri vystúpení Zuzky Grácovej a Jaroslava Mojžiša v duete s Ivanou Sopkovou. Vopred sa šuškalo o pripravovanom prekvapení, ale splnilo sa to až keď moderátori vydareného popoludnia Dominika Hiľovská a Jakub Kurjan privítali Mariána Čekovského. Hoci bol  chorý, ale aspoň na tú chvíľu čo vystúpil so svojimi hudobníkmi pripravil nám krásny umelecký zážitok. Poprosil Najvyššieho a ten mu dovolil prísť. Potešil nás, aby na oplátku pocítil našu vďaku. A keď nakoniec v podaní všetkých účinkujúcich zaznela pieseň „Daj Boh šťastia tejto zemi “ po tele naskakovali zimomriavky a aj to najtvrdšie srdce muselo zmäknúť. Boh vo svojom svätostánku otvoril náruč a naplnilo sa  Ježišovo posolstvo: „Kde sú dvaja, alebo traja  zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi  nimi.“  Pri príchode do  kostola, každý mohol prispieť dobrovoľným finančným darom, ktorý bol odovzdaný Domu charity sv. Vincenta de Paul v Kokave nad Rimavicou. Vďaka patrí Vám „Barborky“, že ste pripravili niečo tak úžasné. Obetovali svoj čas a námahu, aby ste nakoniec v každom z nás zapálili oheň lásky a do bodky naplnili  slová sv. Františka z Assisi a motta celého koncertu „Nie len v sebe žiť, ale aj iným osožiť.“

Fotografie z koncertu si môžete pozrieť v galérii.