Kostol Všetkých svätých v zimeRímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 6. týždni od 5. februára – do 11. februára 2018.

Pondelok Sv. Agáty, panny a mučenice 18:00 Sv. omša za uzdravenie Milana
5.februára (spomienka)

Utorok Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, 18:00 Sv. omša za uzdravenie dcéry
6.februára mučeníkov (spomienka)

Streda Streda 5. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Benka,
7.februára v Cezročnom období   výročná

Štvrtok Štvrtok 5. týždňa
8.februára v Cezročnom období

Piatok Piatok 5. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Michala Laufika,
9.februára v Cezročnom období   polročná

Sobota Sv. Školastiky, panny 08:00 Sv. omša za ✟ Ladislava Jasaňa,
10.februára (spomienka)   polročná

Nedeľa ŠIESTA  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
11.februára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za rod. Takáčovú
  14:30 POBOŽNOSŤ (odprosujúca pobožnosť)

Nedeľa ŠIESTA NEDEĽA 08:00 Z. Podprocká
v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 deti

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

Stretnutie birmovancov bude v sobotu o 9:00 a 9:45 na fare.

Lurdy – príbeh zjavenia.

160.výročie

Dňa 11. februára 1858 išla štrnásťročná Bernadetta spolu so svojou sestrou Antóniou a priateľkou zo susedstva Joannou nazbierať suché konáre na kúrenie. Keď prišli k jaskyni, nad ktorou sa pnela Massabielska skala, museli prejsť cez potok. Bernadetta si vyzula topánky a stiahla pančuchy. Vtom začula jemný šum vetra a pozrela sa smerom k jaskyni. Uvidela zlatistý oblak a tesne za ním nádhernú Pani. Podľa Bernadettiných slov bola oblečená v bielom, prepásaná modrou stuhou a na nohách mala žlté ruže. Pani sa na ňu usmiala a kývla smerom k Bernadette, aby podišla bližšie. Dievčina mala pocit straty vedomia, ale žiadny strach. Bernadetta si opakovane pretierala oči, no krásna Pani bola stále pri nej, takže napokon uverila, že je skutočná. Spoločne sa pomodlili ruženec, no Pani len posúvala prsty po zrnkách, nahlas sa nemodlila. Po chvíli zmizla. Dievčatá našli Bernadettu kľačiacu na kolenách. Sama sa im zdôverila so svojim zážitkom, no tie jej nechceli veriť. Matka jej dokonca zakázala ku jaskyni chodiť.

Stretnutie s Paňou bol však pre Bernadettu takým silným zážitkom, že bola doslova hnaná túžbou byť s ňou opäť. Matka jej to dovolila až v nedeľu 14. februára po svätej omši, kedy sa spolu s niekoľkými ďalšími dievčatami vybrala k jaskyni. Boli vyzbrojené ružencami a svätenou vodou. Keď sa krásna Pani zjavila, Bernadetta miesto, na ktorom Pani stála, pokropila vodou a povedala: „Ak prichádzate od Boha, tak nám to povedzte… ak od diabla, potom zmiznite!“ Pani sa usmiala a pristúpila bližšie. Ostatné dievčatá medzitým zhodili smerom k Bernadette ťažký kameň, dokonca ju polievali vodou, no ona na nič nereagovala, bola akoby v extáze. Chýr o zjavení sa v Lurdoch šíril veľmi rýchlo.

„Pán vo  Vás pôsobí a Vy nemusíte robiť nič, treba len nechať  dvere vášho srdca dokorán, aby mohol pôsobiť, ako sa mu páči.“

Páter PIO