Kostol v zime

v 4. týždni od 22. januára – do 28. januára 2018.

Pondelok Pondelok 3. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Janu Juhárovú,
22.januára v Cezročnom období   polročná

Utorok Utorok 3. týždňa 18:00 Sv. omša za rod. Rajčanovú
23.januára v Cezročnom období

Streda Sv. Františka Saleského, biskupa 18:00 Sv. omša za ✟ Annu. Hilayovú,
24.januára a učiteľa Cirkvi (spomienka)   výročná

Štvrtok Štvrtok 3. týždňa
25.januára v Cezročnom období

Piatok Sv. Timoteja a Títa, biskupov 18:00 Sv. omša za ✟ Gejzu a Annu Juhárovcov
26.januára (spomienka)

Sobota Panny Márie v sobotu
27.januára

Nedeľa ŠTVRTÁ  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za ✟ ružencového bratstva
28.januára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ

Nedeľa ŠTVRTÁ  NEDEĽA 08:00 Z. Berciková
v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 M. Schmotzerová, S. Schmotzerová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu pod druhej sv. omši.

V Dobrej novina sa vyzbieralo 570,-€. Výťažok z benefičného koncertu je 991,09,-€. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

Katolícka cirkev začína  od 18. januára sláviť týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý každoročne vrcholí 25. januára, sviatkom obrátenia sv. apoštola Pavla. Táto silná tradícia modlitieb za jednotu kresťanov v rámci ekumenického spoločenstva má svoje počiatky za pontifikátu blahoslaveného pápeža Pavla VI. 4. decembra 1965, keď krátko pred uzavretím Druhého vatikánskeho koncilu, pozval ekumenických pozorovateľov na slávenie liturgie v Bazilike svätého Pavla za hradbami, aby sa im poďakoval za ich účasť na koncile. Na Slovensku sa pri tejto príležitosti koná viacero ekumenických bohoslužieb.

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, preto tam cirkvi často slávia Týždeň modlitieb v inom termíne, napríklad v období sviatkov Zoslania Ducha Svätého (ako to navrhlo Hnutie pre vieru a poriadok v roku 1926), ktoré tiež symbolizujú jednotu Cirkvi. Každoročne na tento týždeň pripravujú texty – príručku ako pomoc pre ekumenické liturgické slávenia.
Tohtoročnou témou modlitieb je myšlienka “Tvoja pravica, Hospodin, silou preslávená (Exodus 15, 6)”.

Za zjednotenie kresťanov (Oktáva modlitieb od 18. do 25. januára)

Antifóna:
Aby všetci boli jedno, ako si Ty, Otče, vo mne a ja v Tebe, aby aj oni v nás boli jedno, aby svet uveril, že si ma Ty poslal (Jn 17,21).

V: A ja ti hovorím, že ty si Peter.

R: A na tejto skale postavím svoju Cirkev.

Modlime sa: Pane Ježišu Kriste, Ty si povedal svojim apoštolom: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam“. Nehľaď na naše hriechy, ale na vieru svojej Cirkvi a podľa svojej vôle jej milostivo daruj pokoj a jednotu, lebo Ty žiješ a kraľuješ na veky vekov. Amen.