Kostol v zime

v 3. týždni od 15. januára – do 21. januára 2018.

Pondelok Pondelok 2. týždňa 18:00 Sv. omša za rodičov
15.januára v Cezročnom období

Utorok Utorok 2. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Martina, Veroniku,
16.januára v Cezročnom období   syna Mariana a st. rodičov Jozefa a Máriu

Streda Streda 2. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Ondreja Rostáša,
17.januára v Cezročnom období   mesačná

Štvrtok Štvrtok 2. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Annu Petrášovú
18.januára v Cezročnom období   r. Štovčíkovú a syna Ľubomíra

Piatok Piatok 2. týždňa
19.januára v Cezročnom období

Sobota Panny Márie v sobotu
20.januára

Nedeľa TRETIA  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
21.januára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša na poďakovanie za
    prežité roky, za zdravie a Božie
    požehnanie
  14:30 POBOŽNOSŤ

Nedeľa TRETIA  NEDEĽA 08:00 D. Vincová, Z. Podprocká
v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Z. Bradová, I. Sopková

V utorok 16.1 je deň modlitieb za o. biskupa  a diecézu – od 17:00 bude adorácia Najsvätejšej Sviatosti, od 17:30 ruženec.

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

Stretnutie birmovancov v sobotu v kostole o 11:00 hod.

Liturgický rok

Liturgický rok alebo cirkevný rok (lat. annus ecclesiasticus) je časový sled sviatkov a liturgických období v niektorých kresťanských cirkvách.

V ročnom cykle si Cirkev pripomína celé Kristovo tajomstvo od vtelenia až po zoslanie Ducha Svätého a po očakávanie Pánovho príchodu. Keď takto pripomína tajomstvá vykúpenia, otvára veriacim bohatstvo spasiteľných činov a zásluh svojho Pána, takže sa v každom čase stávajú istým spôsobom prítomnými, aby sa veriaci dostávali s nimi do styku a napĺňala ich milosť spásy.

V rímskokatolíckej cirkvi sa začína adventom, pokračuje vianočným obdobím, nasleduje prvá časť cezročného obdobia, pôstne obdobie, potom veľkonočné obdobie a nasleduje druhá časť cezročného obdobia. Obdobia sa staršie nazývajú aj cykly.

Cezročné obdobie alebo obdobie cez rok je obdobie liturgického roka rímskokatolíckej cirkvi, ktoré nepatrí ani k vianočnému, ani veľkonočnému cyklu.

Pred liturgickou reformou po 2. vatikánskom koncile sa nedele liturgického obdobia rozdeľovali na nedele po Zjavení Pána a nedele po Svätom Duchu. Dnes sa nedele cezročného obdobia počítajú od druhej nedele po tridsiatu.

Cyklus nedelí je prerušený začiatkom pôstu a opäť nadväzuje na Slávnosť najsvätejšej Trojice po Zoslanie Ducha Svätého.

Obdobie cez rok je teda vymedzené nasledovne:

1. od pondelka po Krste Pána do utorku pred pôstnym obdobím
  2. od pondelka po Zoslaní Ducha Svätého do posledného dňa pred 1. nedeľou adventu.

Celé obdobie je charakterizované i liturgickou farbou – zelenou, symbolizujúcou nádej na úžitok a plody z nasledovania Krista, v nádeji na cieľ spočívajúci vo večnom spoločenstve s ním.