v 43. týždni od 23. októbra – do 29. októbra 2017.

Pondelok Pondelok 29. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Petráša,
23.októbra v Cezročnom období   výročná

Utorok Utorok 29. týždňa 07:00 ad honorem. dolor. Christi in monte
24.októbra v Cezročnom období   Oliv.

Streda Streda 29. týždňa 18:00 Sv. omša za  zdravie, B. požehnanie
25.októbra v Cezročnom období   na tele i duši pre vnučku

Štvrtok Štvrtok 29. týždňa 18:00 Sv. omša za zmierenie a pokoj
26.októbra v Cezročnom období   medzi ľudmi

Piatok Výročie posv. katedrálneho 18:00 Sv. omša za ✟ Annu Grácovú,
27.októbra chrámu (sviatok)   mesačná

Sobota Sv. Šimona  a Júdu, apoštolov 07:30 Sv. omša na úmysel darcu
28.októbra (sviatok)

Nedeľa 30. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za ✟ ružencového bratstva
29.októbra období 09:30 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ

Nedeľa 30. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 D. Vincová
OBDOBÍ 09:30 M. Schmotzerová, S. Schmotzerová

Ružencové pobožnosti v týždni budú pol hodiny pred sv. omšou.

Katechéza pre birmovancov bude o týždeň v sobotu 4.11.

V nedeľu o 03:00 posúvame čas o hodinu späť na 02:00 stredoeurópskeho času.

V piatok po sv. omši bude stretnutie nad evanjelium sv. Marka.

BOH S MÁRIOU ZVÍŤAZÍ AJ V NAŠOM ŽIVOTE

Diecézna púť v Úhornej na sviatok Panny Márie Snežnej 6. augusta 2017 Homília Mons. Stanislava Stolárika

(pokračovanie)

Stretnutie, ktoré malo byť 13. augusta, odohralo sa 19. augusta. Panna Mária znova komunikuje s omilostenými deťmi. Neskôr Lucia poznamenáva, že preto, že starosta zabránil deťom stretnúť sa s Pannou Máriou v deň, ktorý určila Ona, teda 13. augusta, svet prišiel o mnohé milosti. Svet prišiel o mnohé milosti! Pri stretnutí 19. augusta Panna Mária znova deti vyzvala na modlitbu ruženca, na pokánie, obetu, ale aj ony sa pýtali a to aj také celkom praktické veci. Ľudia im dávali peniaze. A tak sa deti pýtali, čo majú robiť s týmito peniazmi. To neboli obrovské sumy, lebo tí, čo  prichádzali do Fatimy s vierou, boli veľmi chudobní ľudia a to, čo darovali, ozaj boli len grošíky. Boháči, ako vždy a všade, tí majú na to svoj názor a svoj postoj. Od chudobných sú vždy tie dve leptá chudobnej vdovy. Vtedy im Panna Mária hovorila o tom, aby urobili oltáriky. Aj im to vysvetlila – oltáriky mali byť vlastne  také nosidlá, ako ich  dnes poznáme; nosidlá, na ktorých sa nosí Panna Mária. Keď vidíte prenos z Fatimy ako v sprievode, v procesii ide socha Panny Márie, nesú ju na nosidlách. Toto mala Panna Mária na mysli. Takto to uskutočňujeme od januára aj my, v našej diecéze, keď socha Panny Márie putuje po diecéze tiež na takýchto nosidlách. Tak napĺňame jeden z odkazov, jednu z požiadaviek a tiež z prosieb Panny Márie z Fatimy, aby takto putovala ku svojim deťom. Aj keď ju máme teraz tu, keď bola večer a cez noc  v kostole, koľkí ste k nej prišli, dotkli sa jej, pomodlili sa. Pri prechádzaní diecézou, koľkí ste k nej takisto prišli. Čo všetko už sa táto Panna Mária  napočúvala. Je to len socha? Dobre, je to socha, ale nám sprítomňuje viditeľným spôsobom prítomnosť našej Mamy, Panny Márie a my chceme viditeľným spôsobom naplniť jej prosbu z Fatimy. Mama k nám prichádza a my sa môžeme pri nej kedykoľvek zastaviť.