v 44. týždni od 30. októbra – do 5. novembra 2017.

Pondelok Pondelok 30. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Margitu a Jána
30.októbra v Cezročnom období   Šoltésovcov a dcéru Annu

Utorok Vigília – Všetkých svätých 18:00 Sv. omša  za zdravie, B. požehnanie,
31.októbra     uzdravenie na tele i duši syna

Streda VŠETKÝCH SVÄTÝCH 08:00 Sv. omša na poďakovanie P. Bohu a za
1.novembra (SLÁVNOSŤ)   zdravie a Božiu pomoc v rodine
  11:00 Sv. omša za ružencové bratstvo (odpustová)

Štvrtok Všetkých verných zosnulých 07:00 Sv. omša za všetkých zomrelých veriacich
2.novembra   18:00 Sv. omša na úmysel

Piatok Piatok 30. týždňa 18:00 Sv. omša za zdravie a B. požehnanie
3.novembra v Cezročnom období   pre rod. Štefčekovú

Sobota Sv. Karola Borromea, biskupa 07:30 Sv. omša ku cti Ducha svätého
4.novembra (spomienka)

Nedeľa 31. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
5.novembra OBDOBÍ 10:00 Sv. omša na poďakoavnie za
    80 rokov života
  14:30 POBOŽNOSŤ (slávnostný ruženec,
    odprosenie Božského Srdca, premienka)

Streda VŠETKÝCH SVÄTÝCH 08:00 H. Majcherová, Z. Berciková
11:00 L. Grácová, D. Morvayová

Nedeľa 31. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Z. Morvayová
OBDOBÍ 10:00 J. Kurjan, J. Brada

Dušičková pobožnosť na cintoríne bude v stredu o 15:30 hod.

Ružencové pobožnosti v týždni budú pol hodiny pred sv. omšou.

Spovedanie:  v kostole v utorok od 15:00, v piatok od 16:00. Chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 vo zvyčajnom poradí ulíc.

V piatok od 17:00 poklona Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej, v sobotu o 7:00 fatimská pobožnosť, o 17:30 adorácia za rodiny.

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši. Pre birmovancov v sobotu od 9:00 na fare.

Zbierka na mise vyniesla 415,- €. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

BOH S MÁRIOU ZVÍŤAZÍ AJ V NAŠOM ŽIVOTE

Diecézna púť v Úhornej na sviatok Panny Márie Snežnej 6. augusta 2017 Homília Mons. Stanislava Stolárika

(pokračovanie)

Deti sa ďalej pýtajú na uzdravenie niektorých ľudí, ktorí ich prosili, nech im vyprosia  uzdravenie u Panny Márie. Vtedy im Panna Mária povie: „Najprv sa modlite za ich obrátenie, aby prestali žiť v hriechu, aby verili, aby žili život viery, žili podľa prikázaní.“ Teda tu sa môžeme, alebo aspoň niektorí sa môžu na  Pannu Máriu nazlostiť. Tak my prichádzame chorí, utrápení, ubiedení a ona hovorí o čomsi inom. Áno, o čomsi inom, lebo nás chce zachrániť naveky, nielen pre tento život. Teda, treba sa nám aj dnes veľa modliť. To je „gro“ Fatimy – modliť sa za obrátenie hriešnikov! Keď sme dnes prišli sem, na túto horu do Úhornej, akoby sme sprevádzali apoštolov Petra, Jakuba a Jána.  A prišli sme naozaj na Horu premenenia, v čase, kedy sa má naše vnútro šancu znova premeniť na úplne Božie. Tá premena u apoštolov samotných, zdá sa, v na prvom momente bola dosť emotívna: „Dobre je nám tu, postavme si tri stánky“ a s týmto zážitkom potom odídeme. Aj ja som sa s tým stretol; „x“ ľudí má fotku napr. so Svätým Otcom. Či už so svätým  Jánom Pavlom II., Benediktom XVI., alebo súčasným pápežom Františkom. A koľkí sa chvália, keď príde návšteva, zažil som to aj ja, keď som prišiel na návštevu, ako títo ľudia ukazujú: „Pozrite, tu som s pápežom!“ A buď už viem, ako to je, alebo sa ich spýtam: „A v čom vás to zmenilo?“ Znova túžite len po tom,  aby ste sa s ním znova stretli, alebo ste začali hlbšie prežívať svoj život viery, často, pravidelne chodiť do kostola, k sviatostiam;  alebo sa len stále vraciate k tomu, že máte tú fotku? V takom prípade to nebolo premenenie, bol to len zážitok. Skutočná premena znamená aj určité odštartovanie.