v 42. týždni od 16. októbra – do 22. októbra 2017.

Pondelok Sv. Margity Márie Alacoque, 15:30 Pohrebná sv. omša za ✟ Irenu Šestákovú
16.októbra panny (ľ. spomienka) 16:30 Pohrebné obrady v Dome smútku

Utorok Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa 18:00 Sv. omša  za ✟ Cecíliu  Cenkú,
17.októbra a mučeníka (spomienka)   polročná

Streda Sv. Lukáša, evanjelistu 18:00 Sv. omša za ✟ Mariána Bercika
18.októbra (sviatok)

Štvrtok Štvrtok 26. týždňa 18:00 Sv. omša za obete únosu a otroctva
19.októbra v Cezročnom období

Piatok Piatok 28. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Helenu Bradovú,
20.októbra v Cezročnom období   Štefana Jasaňa a rodičov

Sobota Panny Márie v sobotu 07:30 Sv. omša za zdravie a trpezlivosť
21.októbra (spomienka)   v chorobe pre Mikuláša

Nedeľa 29. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za Božiu pomoc a oslobodenie
22.októbra OBDOBÍ   od alkoholizmu pre Jozefa a Mikuláša
  10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ

Nedeľa 29. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Z. Podprocká
OBDOBÍ 10:00 Z. Bradová, I. Sopková

Ružencové pobožnosti v týždni budú pol hodiny pred sv. omšou.

V pondelok od 14:30 adorácia za diecézu a biskupa.

V nedeľu je zbierka na misie.

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši, pre birmovancov v sobotu od 9:00 hod.

BOH S MÁRIOU ZVÍŤAZÍ AJ V NAŠOM ŽIVOTE

Diecézna púť v Úhornej na sviatok Panny Márie Snežnej 6. augusta 2017 Homília Mons. Stanislava Stolárika

(pokračovanie)

Skúsme sa v tejto chvíli, milí bratia a sestry, zamyslieť nad deťmi, ktoré sú vaše, alebo ktoré poznáte. Ako som spomenul, iste by  vás veľmi bolelo, keby niekto takto manipuloval s vašimi deťmi. Na druhej strane však vidíme,  že manipuluje. Ak máte otvorené oči, vidíte, že manipuluje s vašimi deťmi! Zvlášť vtedy, keď im zapnete televízor a necháte ich samých pri ňom. Všetko vedia z televízora. Aj dobré, aj nedobré. Keď sa potom pýtam týchto detí, či by sa vedeli pomodliť ruženec, alebo aspoň Zdravas Mária a Otčenáš, hneď im rodičia skáču na pomoc a kričia: „Oni sú ešte malé deti, oni ešte nevedia!“.  Ale všetko z televízie vám povedia. Všetko! K čomu sú vedené tieto deti? Buďme veľmi pozorní na tento moment!

Môžeme teraz pokračovať ďalej radostnejším pohľadom na naše tri deti vo väzení. Odrazu totiž začnú tancovať!  Hyacinta, znova som pri nej, veľmi rada tancovala. No a keďže ten chlap, pri ktorom tancovala, nevedel s ňou tancovať, zobral do náručia a takto s ňou, so sedemročným dievčatkom tancoval. To iste muselo byť veľmi milé. Deti vniesli do tohto ťažkého prostredia kúsok neba! Neskôr Hyacinta, ktorá mala tak veľkú záľubu v tanci, zanecháva ho a obetuje to Pánu Bohu ako svoju vynáhradu za hriechy sveta. 13. augusta sa stretnutie s Pannou Máriou teda neuskutočnilo, lebo tomu zabránil starosta. Teda by sme mohli povedať: Boh neprišiel. Možno v tejto chvíli aj mnohí z vás by povedali: koľkokrát sme chceli, aby v našom živote viditeľne prišiel Boh a  pomohol nám, poradil nám, odpovedal… Viete, možno tu sa osvedčuje pravidlo, ktoré sa dá  vyjadriť takto: „Boh často neprichádza vtedy, keď ho čakáme, ale nikdy neprichádza neskoro!“  Opakujem: „Boh často neprichádza vtedy, keď ho  čakáme, ale nikdy neprichádza neskoro!“

„Boh je večný a prichádza k ľuďom cez lásku.“

sv. Ján Pavol II.