kostol Všetkých svätých v Poproči

v 41. týždni od 9. októbra – do 15. októbra 2017.

Pondelok Pondelok 27. týždňa 18:00 Pohr. sv. omša za ✟ Margitu Sopkovú
9.októbra v Cezročnom období
Utorok Utorok 27. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Kolomana
10.októbra v Cezročnom období
Streda Streda 27. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Ľubomíra Petráša,
11.októbra v Cezročnom období výročná
Štvrtok Štvrtok 27.týždňa 07:00 Sv. omša za ✟ Antona Novobilského
12.októbra v Cezročnom období
Piatok Piatok 27. týždňa 07:00 Sv . omša za zdravie  a Božie požehnanie
13.októbra v Cezročnom období pre duševne chorých
Sobota Sobota 27. týždňa
14.októbra v Cezročnom období
Nedeľa  28.  NEDEĽA 08:00 Sv. omša na poďakovanie za prežité
15.októbra v CEZROČNOM OBDOBÍ roky
10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
14:30 POBOŽNOSŤ
Lektori Božieho Slova
Nedeľa  28.  NEDEĽA 08:00 Z. Morvayová
v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 V. Drábiková, Z. Slovenkaiová

Ružencové pobožnosti v týždni budú pol hodiny pred sv. omšou.

BOH S MÁRIOU ZVÍŤAZÍ AJ V NAŠOM ŽIVOTE

Diecézna púť v Úhornej na sviatok Panny Márie Snežnej 6. augusta 2017 Homília Mons. Stanislava Stolárika

(pokračovanie)

Začína psychologická tortúra voči deťom. Starosta ich začne po jednom vypočúvať a hroziť im. Prečo? Po prvé preto, aby popreli, že Panna Mária sa zjavuje  a po druhé preto, lebo sa už vie, že deťom Panna Mária zverila tajomstvo, ktoré ešte nemajú zjaviť, ktoré zatiaľ nemajú ďalej komunikovať. Starosta ich najprv chce zlomiť, aby priznali, že tie zjavenia neexistujú a potom, hoci ide proti sebe; lebo keď neexistujú, tak nemôže byť nič oznámené, či prezradené; tak ak je tu nejaké tajomstvo, nech to vyjavia, a nech sa to každý dozvie.  A keď tri malé, statočné  deti neprezrádzajú nič z toho, čo on očakáva, začne im hroziť, že ich hodí do kotla s vriacim olejom! Na deti, hoci majú strach, vyhrážka neplatí. Starosta ich po jednom berie, odvádza tam, kam sľúbil. Aspoň deti to takto prežívajú a ako sú postupne odvádzané, lúčia sa s veľkou bolesťou, s vnútorným plačom, pretože si naozaj myslia, že sa už nikdy neuvidia, pretože budú postupne hodené do kotla s vriacim olejom a tam všetci zomrú. Pre svoju vernosť tomu, čo im bolo zverené nebom! Priblížte si vy, rodičia, diabolskú politiku starostu, keď takto tlačil na nevinné deti, aby ich zlomil! Keby ste to vy prežívali, asi by vám srdce puklo; keby niekto takto diabolsky „narábal“ s vašim dieťaťom. Ale tu to tak bolo! Aké bolo prekvapenie týchto detí, keď napokon skončili vo väzení a tam sa znovu stretli. Veľmi sa potešili, že sa vidia. Ale väzenie je vždy len väzenie. Tu sa prejavila ich veľká vnútorná sila. Deti sa medzi väzňami začínajú modliť ruženček. Hyacinta, iniciatívna, skladá si zo šije medailónik, podáva ho tvrdému chlapovi – väzňovi, nech ho pekne zavesí, lebo sa ideme modliť ruženec. Všetkých tých tvrdých  chlapov, väzňov postaví do pozoru – ideme sa modliť ruženec! Možno sa ho nikdy nemodlili, možno áno, ale už zabudli, teraz sa ho však začínajú modliť s týmito malými deťmi. A po kľačiačky. Zrazu Hyacinta zbadá, že jeden z mužov má na hlave čiapku; hneď pribehne k nemu a povie mu, aby si ju dal dole. Sedemročné dieťa toto povie tvrdému chlapovi. On možno nechápavo, ale pokorne predsa len dá čiapku dole.

Farská matrika – september 2017

krsty : 2.9. Theo Turóci