kaplnka

v 40. týždni od 2. októbra – do 8. októbra 2017.

Pondelok Svätých anjelov strážcov 18:00 Sv. omša za ✟ Margitu Sopkovú,
2.októbra (spomienka)   mesačná

Utorok Utorok 26. týždňa 18:00 Sv. omša  za ✟ Eduarda Lindvaia,
3.októbra v Cezročnom období   Jána Lindvaia a Alžbetu r. Liptay

Streda Sv. Františka Assiského 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu Molnárovú,
4.októbra (spomienka)   mesačná

Štvrtok Štvrtok 26. týždňa 07:00 Sv. omša za prenasledovaných
5.októbra v Cezročnom období   kresťanov

Piatok Sv. Bruna, kňaza 18:00 Sv. omša za ✟ Margitu Sopkovú
6.októbra (ľubovoľná spomienka)   r. Štovčíkovú a rodičov

Sobota Ružencovej Panny Márie 07:30 Sv. omša za Majku, Jožka, Máriu,
7.októbra (spomienka)   Jozefa a Luciu

Nedeľa 27. NEDEĽA v CEZROČNOM 10:30 Sv. omša na úmysel celebranta
8.októbra OBDOBÍ 16:00 Sv. omša za farské spoločenstvo

Nedeľa 27. NEDEĽA v CEZROČNOM 10:30 Z. Bradová, J. Kurjan
OBDOBÍ

V nedeľu bude sv. ruženec pred predpoludňajšou sv. omšou, odprosenie Božského Srdca po popoludňajšej.

V týždni ružencová pobožnosť pol hodinu pred sv. omšou.

Spovedanie pred prvým piatkom: v stredu a piatok od 16:00. Chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 vo zvyčajnom poradí ulíc.

V piatok od 16:30 poklona Najsvätejšej sviatosti. V sobotu pobožnosť fatimskej soboty, od 17:30 adorácia za rodiny.

BOH S MÁRIOU ZVÍŤAZÍ AJ V NAŠOM ŽIVOTE

Diecézna púť v Úhornej na sviatok Panny Márie Snežnej 6. augusta 2017 Homília Mons. Stanislava Stolárika

3.časť

Krajina žije značným tlakom. Médiá sú v rukách spomínaných antiklerikálov, ktorí píšu, rozširujú proticirkevné myšlienky, a teda samozrejme aj v súvislosti so zjaveniami vo Fatime sa začínajú verejne  vysmievať, všetko náboženské označovať za tmárstvo a vyvíjajú veľký tlak, na všetko čo súvisí so životom Cirkvi, aby spôsobili negatívne účinky.

Starosta, Fatimy cíti, že všetky myšlienky, ktoré sú produkované v médiách, sú namierené aj proti nemu – prečo s tým zjavením vo Fatime niečo nerobí, prečo tieto udalosti nezastaví, prečo to všetko nezničí. Keď prichádza august 1917 a očakávané zjavenie Panny Márie 13. augusta, starosta Fatimy začne konať. Zoberie z domu troch malých pastierikov, ktorí sa chystajú putovať do Cova da Iria, pod zámienkou, že on ich na miesto zjavenia odvezie. Deti však v skutočnosti odvlečie do 15 km vzdialeného Ouremu. Najskôr do svojho domu. Jeho manželka žije tajným životom viery, preto sa o tri malé – sedem, deväť a desaťročné deti postará, nakŕmi ich, ako by to urobila takmer každá jedna  starostlivá žena a mama. Starosta, naopak začína konať svoju diabolskú prácu. Začne sa deťom vyhrážať. Deti, odvlečené z domu, bez opory rodičov, na čo neboli zvyknuté; cítia veľkú neistotu a strach. Predstavte si najmladšiu z nich, sedemročnú Hyacintu, ako je prvýkrát  a to podvodne vzatá z domu, ako jej veľmi chýbajú rodičia. A ona dokáže už vtedy, vo svojich  siedmych rokoch aj túto veľkú ťažkosť a skúšku obetovať Pánu Ježišovi za obrátenie hriešnikov, za duše v očistci, za potreby Cirkvi  a ako vynáhradu za urážky spôsobené Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a Ježišovi v Eucharistii. Aj František a Lucia neľahko znášajú toto odlúčenie. Lucia neskôr spomína, aké jej to bolo ťažké, keď jej v rodine, predovšetkým mama, absolútne neverila, že sa jej zjavila Panna Mária.  Otec bol v opačnej pozícii: „moja dcéra nikdy neklame, takže aj teraz hovorí pravdu.“ Ale mama sa ešte tešila, že ju starosta dostal a že ju dáva do väzenia, nech ju len prejdú tie hlúpe myšlienky. Lucia neskôr s bolesťou píše o tejto udalosti, ale je zároveň disponovaná odovzdať s láskou túto bolesť Pánu Ježišovi.