v 21. týždni od 22. mája – do 28. mája 2017.

Pondelok Pondelok po 6.veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu Vincovú,
22.mája nedeli   polročná

Utorok Utorok po 6. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Slavomíra Vincu,
23.mája nedeli   polročná

Streda Streda po 6. veľkonočnej
24.mája nedeli

Štvrtok NANEBOVSTÚPENIE PÁNA 07:00 Sv. omša za Božiu pomoc a požehnanie
25.mája (PRIKÁZANÝ SVIATOK)   pre rod. Martina Kubandu
  18:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti

Piatok Sv. Filipa Neriho, kňaza 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefa Jasaňa, Cecíliu
26.mája (spomienka)   r.Kocúrovú, Helenu r. Sopkovú a Máriu Lelákovú

Sobota Sobota po 6. veľkonočnej 07:30 Sv. omša za ✟ Máriu Vincovú
27.mája nedeli   (nedož. 100 r.)

Nedeľa 7.VEĽKONOČNÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
28.mája   10:00 Sv. omša za ružencového bratstva

Štvrtok Nanebovstúpenie Pána 07:00 H. Majcherová
18:00 I. Sopková, Z. Slovenkaiová

Nedeľa 7.Veľkonočná nedeľa 08:00 Z.Podprocká, I. Klešík
  10:00 Z. Bradová, V. Drábiková

Katechéza pre  prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu nebude.

Od pondelka do stredy sú prosebné dni – v pondelok pri sv. omši budú modlitby za úrodu.

Od piatka začína novéna k Duchu Svätému.

Zbierka na seminár vyniesla 341,-€. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

V nedeľu bude zbierka na katolícke masmédia.

Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

(pokračovanie)

Ak by sme sa vrátili k Svetovému stretnutiu mládeže v Krakowe, mali sme tam možnosť vidieť Francúzov s vlajkami a na nejednej francúzskej vlajke bolo Božské Srdce Ježišovo. Ďalšou požiadavkou bolo zasvätenie celého národa Najsvätejšiemu Srdcu  Ježišovmu  a tiež výzva francúzskemu  kráľovi, u Svätej stolice zariadiť, aby sa slávil sviatok Božského Srdca Ježišovho.  Nič z toho sa neudialo a o sto rokov nato prišla Francúzska revolúcia. Vnuk tohto kráľa, už Ľudovít XVI. je v Bastile vo väzení a aspoň teraz chce urobiť žiadané zasvätenie Francúzska Božskému Srdcu. Píše dokonca na stenu väzenia, cely. Neskoro. Je neskoro a on sám o krátky čas nato končí pod gilotínou.

Je to veľmi zaujímavé aj v súvislosti s udalosťou, ktorá sa stala niekoľko desaťročí pred zjavením. Totiž 10. 2. 1638, to znamená necelých 40  rokov pred zjavením, ktoré dostala sv. Margita Mária Alacoque, Francúzsko zasvätil Panne Márii Ľudovít XIII. Ľudovít XIV. nechcel zasvätiť svoju krajinu Božskému Srdcu a prišla tragédia. Čo to vlastne znamená? Ak som sa dotkol témy, že dnešná spoločnosť je už značne sekularizovaná a my hovoríme o určitom zasvätení, mnohí sa azda pýtajú: koná sa nejaká mágia, je to zvolávanie nejakej pomoci nadprirodzených síl, v ktoré aj tak už mnohí neveria a keď  veria, tak len v tom zmysle, že tieto sily im budú nápomocné? O čo tu vlastne ide? Ide o plné odovzdanie sa Bohu. O odovzdanie sa každého jedného človeka a v tomto prípade aj národa.

„Dokonalá láska k blížnemu spočíva v tom, že znášame chyby iných, nečudujeme sa nad ich slabosťami, tešíme sa  tým najmenším cnostným úkonom, ktoré ich vidíme konať.“

Sv. Terezka z Lisieux