foto: Alexander Jiroušek

v 22. týždni od 29. mája – do 4. júna 2017.

Pondelok Pondelok po 7.veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Michala Spišáka
29.mája nedeli

Utorok Utorok po 7. veľkonočnej 07:00 Sv. omša za zdravie a B. požehnanie
30.mája nedeli   Martiny s rodinou

Streda Streda po 7. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Viktora Gajda,
31.mája nedeli   výročná

Štvrtok Sv. Justína, mučeníka, 07:00 Sv. omša za ✟ Martina a Vladimíra
1.júna (spomienka)   Radačiovcov a rodičov

Piatok Piatok po 7. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Augustína Kurjana,
2.júna nedeli   polročná

Sobota Sv. Karola Lwangu a spoločníkov, 08:00 Sv. omša za ✟ Alojza
3.júna mučeníkov (spomienka)

Nedeľa ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO 08:00 Sv. omša za ružencové bratstvo
4.júna (SLÁVNOSŤ) 10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  15:00 POBOŽNOSŤ ( VEŠPERY)

Nedeľa ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO 08:00 Z. Berciková
(SLÁVNOSŤ) 10:00 J. Kurjan, J. Brada

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Katechéza pre birmovancov v sobotu od 10:00 podľa nových skupín.

Streda, piatok a sobota sú letné kántrové dni (jednota kresťanov, duchovné povolania).

Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

(pokračovanie)

Začal som zasvätením Božskému Srdcu Ježišovmu, ktoré sa prežívalo na Slovensku a ktoré sa znova zopakuje. Pretože tie prisľúbenia, ktoré dalo Božské Srdce Ježišovo, boli a sú stále veľmi silné. Je ich dvanásť. Skrátene ich vyjadrím takto: Ten, kto si vykoná 9 prvých piatkov, nezomrie bez toho, aby bol zmierený s Bohom. Rodiny, v ktorých  bude zvlášť uctievané Božské Srdce Ježišovo, budú požehnávané. Aj mnohí z vás si  iste pamätáte, alebo  aj vy sami máte v rodinách obraz Božského Srdca Ježišovho a vedľa neho obraz Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. To nie je len nejaké dekórum. To je aj  prejav viery v prisľúbenia Božského Srdca a otvorenie sa im. Uznávame, že vôbec nie sú zanedbateľné a nie sú malé. Možno spomenúť aj príklad zo Slovenska, aby sme nechodili len kdesi do Francúzska, ale boli aj tu, u nás. Vieme, že keď sa budovali priehrady, viaceré obce boli zaplavené. Tak sa to stalo aj koncom osemdesiatych rokov na Kysuciach, kde za obeť padli aj dve obce – Harvelka a Riečnica.  Ľudia sa museli sťahovať z týchto svojich rodných obcí, nachádzať si nové bývanie. V jednej z týchto rodín, ktorých sa to dotýkalo, hovorili: Nevieme, kam sa máme pobrať, ale ešte pred tým, ako budeme musieť odísť, pomodlíme sa deviatnik k Božskému Srdcu Ježišovmu. Úcta k Ježišovmu Srdcu tam totiž bola veľmi rozšírená, aj kostol bol zasvätený Jeho Srdcu. Počas týchto dní uvažovali, hľadali, odpovedali na viaceré inzeráty, ale stále boli nespokojní, nič im nevyhovovalo. Raz to bola cena domu, inokedy veľkosť, či umiestnenie. Na deviaty deň našli inzerát, ktorý sa im pozdával. Reagovali naň a išli si ponúkaný dom obhliadnuť. Cena výborná, dom nový, pred dokončením, veľká záhrada, boli spokojní. Dohodli sa na kúpe a odchádzali. Pri odchode si všimli, že naproti cez cestu, oproti ich novému domu stála socha Božského Srdca Ježišovho. Tento príbeh je autentický. A koľko takýchto a podobných príbehov by sme mohli spomenúť. Keď je v živote takáto dôvera a otvorenosť. Spomínam to preto, aby to veľké pozvanie, ktoré teraz ide do celého Slovenska a  uzavrie sa 5. júla v Nitre, aby nebolo považované, ako uzavreté preto, aby sa všetko skončilo, ale aby začala nová éra a pokračovala naša nová evanjelizácia. Takto stále lepšie chápme a porozumejme pozvanie  k zasväteniu. To je o zasvätení Božskému Srdcu Ježišovmu.