v 20. týždni od 15. mája – do 21. mája 2017.

Pondelok Pondelok po 5.veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Oľgu Dorčákovú
15.mája nedeli

Utorok Sv. Jána Nepomuckého, kňaza 16:00 Pohrebná sv. omša za ✟ Mariána Gajda
16.mája a mučeníka ( sviatok) 17:00 Pohrebné obrady v Dome smútku

Streda Streda po 5. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Cecíliu Cenkú,
17.mája nedeli   mesačná

Štvrtok Štvrtok po 5. veľkonočnej 07:00 Sv. omša za Božiu pomoc a požehnanie
18.mája nedeli   pre rod. Martina Kubandu

Piatok Piatok po 5. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu Vincovú
19.mája nedeli   (nedož. 100 r.)

Sobota Sobota po 5. veľkonočnej 07:30 Sv. omša za Božiu pomoc a požehnanie
20.mája nedeli   pre rod. Jána Janošku

Nedeľa 6.VEĽKONOČNÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
21.mája   10:00 Sv. omša za obrátenie manžela

Nedeľa 6.Veľkonočná nedeľa 08:00 Z. Morvayová
  10:00 L. Grácová, D. Morvayová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Katechéza pre birmovancov v sobotu od 9:00 hod.

Utorok je deň modlitieb za diecézu a biskupa – od 15:00 adorácia, od 15:30 sv. ruženec.

Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

(pokračovanie)

Tu sa dostávame trošku akoby na inú koľaj, k inej téme, nakoľko našou témou je Fatima. Odrazu som prešiel k Božskému Srdcu.  Prečo začínam hovoriť o Božskom Srdci? Aj z toho dôvodu, že 5. júla v Nitre,  ako  už mnohí iste viete, bude zasvätenie Slovenska Božskému Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Je to v rámci storočnice Fatimy a zároveň máme 70 rokov od zasvätenia, ktoré sa udialo tuná na Slovensku.  Vykonal ho pán arcibiskup Kmeťko, keď Slovensko  zasvätil Božskému Srdcu Ježišovmu. Takže  teraz, po sedemdesiatich rokoch sa ide znova vykonať tento  akt zasvätenia národa Božskému Srdcu Ježišovmu, spojený so zasvätením Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. A my sa chceme na tento úkon, na tento akt pripraviť . Ba prosím aj kňazov na celom Slovensku, aby pripravili na zasvätenie svojich veriacich duchovne, aby sme sa všetci otvárali tejto milosti a  jej pôsobeniu. Preto som spomenul grófku Hedvigu Asbóthovú.

Vráťme sa aj k svätici, ktorú tiež dobre poznáme. Je ňou svätá Margita Mária Alacoque. Vráťme sa k  zjaveniam, ktoré mala.  Mnohí možno vieme, že jedna z požiadaviek, s ktorými vystúpila táto svätica voči Francúzsku a  francúzskemu kráľovi, bola – tlmočiť, odovzdať to, čo jej Pán Ježiš povedal. Keď v dnešnej značne sekularizovanej spoločnosti spomíname niektoré veci, ktoré boli obsiahnuté v tomto posolstve, mnohým sa zdajú akoby vzdialené, akoby prichádzali z veľmi vzdialenej minulosti. Božské Srdce Ježišovo žiadalo kráľa Francúzska, Ľudovíta XIV., kráľa Slnka,  aby najprv nechal postaviť chrám k úcte Božskému Srdcu Ježišovmu. Potom sa mal samozrejme v tomto chráme modliť celý kráľovský dvor. Ďalšia požiadavka je veľmi  zaujímavá: aby na francúzskej vlajke, ktorá  je trikolóra a vieme si ju hneď predstaviť;  aby na nej bolo Božské Srdce Ježišovo. Ak sa duchovne prenesieme do Francúzska, kde je v terajšej dobe atakovaný každý náboženský symbol, a teraz počujeme túto prosbu a výzvu, musíme uznať, že je to veľmi zaujímavé.