v 19. týždni od 8. mája – do 14. mája 2017.

Pondelok Pondelok po 4.veľkonočnej 07:00 Sv. omša za zomrelých príbuzných
8.mája nedeli   a dobrodincov

Utorok Utorok po 4. veľkonočnej
9.mája nedeli

Streda Streda po 4. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za pokoj a lásku v rodinách
10.mája nedeli

Štvrtok Štvrtok po 4. veľkonočnej
11.mája nedeli

Piatok Piatok po 4. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Viliama Timka, výročná
12.mája nedeli

Sobota Blahoslavenej Panny Márie
13.mája Fatimskej (ľ. spomienka)

Nedeľa 5.VEĽKONOČNÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
14.mája   10:00 Sv. omša za Janku s rodinou
  14:30 POBOŽNOSŤ ( k Panne Márii
  Fatimskej)

Nedeľa 5.Veľkonočná nedeľa 08:00 H.Majcherová
  10:00 Z. Grácová, S. Gédrová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

Pokračujeme v našich úvahách a  verím, že cítime blízkosť Panny Márie fatimskej, zvlášť, keď nám táto úcta bola daná do vienka, alebo sme sa s ňou nejakým spôsobom stretli neskôr. Cítime, že Matka Božia je tak blízko pri nás. Po prosbe k Matke Božej vo Fatime, ktorá je však všade, aj tu s nami,  spomenieme azda základnú myšlienku zo včerajšej prednášky: zachraňovať iných a spolupracovať na ich záchrane. Básnik Charles Peguy hovorí: „Nesmieme zachraňovať iba seba.  Do domu nášho Otca sa musíme vrátiť spoločne. Veď čo by nám povedal, keby sme prišli jedni bez druhých?“ To je krásna výzva. Včera sa niesla téma nášho uvažovania práve týmto smerom. Záchrana, a naša spolupráca na záchrane iných. Možno je ešte dobre k tejto téme doplniť dôležitosť vynáhrady za všetko nedobré, nedokonalé, čo sa udialo, alebo aj čo sa deje. Možno v slovenčine je na vyjadrenie tejto skutočnosti lepší termín: vykonať zadosťučinenie.

O jednom takom zadosťučinení by som vám povedal. Keď idete z Bratislavy do Lučenca, napravo je akoby predmestie Lučenca, obec Vidina. V tejto obci je kostol Božského Srdca Ježišovho. Na prvé počutie nič zvláštne, pretože chvála Pánu Bohu, týchto kostolov na Slovensku je viacero. Ako však vznikol tento kostol? Vznikol ako prejav zadosťučinenia; a teraz počúvajte kvôli čomu! Kvôli tomu, že uhorský parlament svojho času schválil manželský zväzok na štátnom úrade. Teda nie sviatostné manželstvo uzavreté v kostole, ale civilný zväzok uznal za manželstvo. Grófka Hedviga Asbóthová, v tom čase aj s manželom Jánom , žili vo Vidinej. Jej manžel, ktorý bol členom parlamentu, bol veľmi proti návrhu zákona o civilnom sobáši. Grófka ako zadosťučinenie za tento krok parlamentu, nechala postaviť kostol Božskému Srdcu Ježišovmu. Ako vynáhradu za túto bolesť, ktorá bola spôsobená Božskému Srdcu Ježišovmu. Dnes, keď vlastne  civilné sobáše sú na bežnom poriadku, keď vidíme, že mladí sa ani nesobášia, žijú len tak; aká je to téma, o  ktorej chceme rozprávať? Grófka Hedviga cítila veľkú potrebu uzmierovať Božské srdce Ježišovo, ktoré aj týmto zákonom bolo zranené.