v 18. týždni od 1. mája – do 7. mája 2017.

Pondelok Sv. Jozefa, robotníka
1.mája (ľ. spomienka)

Utorok Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa 07:00 Sv. omša za zdravie a Božie požehnanie
2.mája Cirkvi (spomienka)   rod. Dvorčákovej

Streda Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefa Sopka
3.mája (sviatok)

Štvrtok Štvrtok po 3. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu Sopkovú,
4.mája nedeli   polročná

Piatok Piatok po 3. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefa Petráša a
5.mája nedeli   Alžbetu r. Komorovú

Sobota Sobota po 3. veľkonočnej nedeli 08:00 Sv. omša za ✟ Ladislava Timka,
6.mája     Cecíliu a Jána Petráša

Nedeľa 4.VEĽKONOČNÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za ružencové bratstvo
7.mája   10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ (za duch. povolania)

Nedeľa 4.Veľkonočná nedeľa 08:00 Z.Berciková
  10:00 Z.Podprocká, Sof. Schmotzerová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

Test pre birmovancov v sobotu od 11:00 hod. v kostole.

Spovedanie pred prvým piatkom:

streda a piatok od 16:00, chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod. vo zvyčajnom poradí ulíc.

Pobožnosti:

V piatok o 17:00 odprosujúca poklona k Božskému Srdcu,

v sobotu od 7:30 ruženec, po sv. omši adorácia o 17:30 adorácia za rodiny,

v nedeľu o 14:30 za duchovné povolania,

májová pobožnosť  pred  sv. omšou v týždni, v nedeľu pri pobožnosti.

Na stolíku pod chórom je možnosť zapísať sa na diecéznu púť  k Panne Márii Fatimskej do Boľkoviec v sobotu 13. mája.

V nedeľu je zbierka na kňazský seminár.

Máj – mesiac Panny Márie

Mesiac máj sa oddávna v Cirkvi slávi ako mesiac Panny Márie. Celým mesiacom zaznieva vzývanie a oslava jej mocného príhovoru za nás u Boha v Loretánskych litániach. Veľký ctiteľ Panny Márie svätý Ľudovít Grignion z Montfortu (17. stor.) nás uisťuje, že s Pannou Máriou sa za jeden mesiac dá urobiť väčší pokrok ako za mnoho rokov bez nej. Keď k nám príde Máriino kráľovstvo, príde aj kráľovstvo Kristovo.

Mariánsky mesiac môže byť pre nás príležitosťou, aby sme podľa vzoru a  s pomocou Panny Márie rástli a upevňovali sa vo viere. Budeme sa cítiť skutočne šťastní, ak sa budeme usilovať stále väčšmi milovať Pannu Máriu a ak to budeme učiť aj iných.

Dánsky básnik Jörgenson o svojom obrátení z luteránstva a ateizmu na katolícku vieru hovorí toto: “Moja matka každý večer čítavala celej rodine jednu stránku z Biblie. Prv než som šiel spať, modlieval som sa kľačiačky pri posteli modlitbu Otčenáš. Raz, ako som tak kľačal v mesačnom svetle, pripojil som k Otčenášu aj modlitbu Zdravas Mária. Našiel som túto modlitbu náhodou v jednej knihe. Táto modlitba sa mi veľmi zapáčila. Môžem povedať, že ma obrátila na pravú katolícku vieru práve modlitba Zdravas Mária. Prostredníctvom Matky Márie som sa vrátil k Matke – katolíckej Cirkvi.”

Tento spisovateľ je známy aj ako autor životopisov svätých. Jeden zo životopisov sa začína slovami:  “Na počiatku bola matka… Dieťa sa stáva tým, čím je matka. Tým, čím chce matka, aby sa stalo… Dieťa bude sväté, ak sa matka orientuje na Boha, ak kráča po Božej ceste…”

Prejavme každý svojím vlastným spôsobom patričnú úctu  k Ježišovej i našej nebeskej Matke Panne Márii,  v tomto mariánskom mesiaci.

„Keď pracuješ, hovoríš a myslíš, rob všetko tak, aby to bolo na osoh tvojej duše.“

sv. Don Bosco