v 13. týždni od 27. marca 2017 – do 2. apríla 2017.

Pondelok Pondelok po 4. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za učiteľov a žiakov ZŠ

V sobotu o 07:30 modlitba ruženca, po sv. omši adorácia

V sobotu o 17:30 adorácia za rodiny

V nedeľu o 14:30 ruženec a premienka

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov  bude v nedeľu po druhej sv. omši

Katechéza pre birmovancov v sobotu od 9:00 hod.

Zbierka na energie vyniesla 1124,-€. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

Čo sú odpustky?

Všetky odpustky, ktoré získame, môžeme venovať dušiam v očistci okrem tých, o ktorých Cirkev výslovne ustanovila ináč. Niektoré odpustky môžeme získať len dušiam v očistci.

Výňatok z Katalógu odpustkov

1. Čiastočné odpustky môžeme získať, ak v pokornej dôvere pozdvihneme svoju myseľ k Bohu pri plnení svojich povinností a pri znášaní životných ťažkostí a pri tom prosíme Pána aspoň v duchu alebo nejakým povzdychom.
  2. Čiastočné odpustky môžeme získať, ak vedení duchom viery a milosrdenstva, obetujeme niečo zo svojho tým, čo trpia núdzu.
  3. Čiastočné odpustky môžeme získať, ak sa v duchu kajúcnosti zriekame niečoho, čo je dovolené a príjemné.
  4. Kto nábožne navštívi najsvätejšiu Sviatosť, môže získať čiasttočné odpustky. Kto sa najsvätejšej Sviatosti klania aspoň pol hodiny, môže získať úplné odpustky.
  5. Kto číta Písmo sväté s úctou k slovu božiemu a na spôsob duchovného čítania, môže získať čiastočné odpustky. Kto tak koná aspoň pol hodiny, môže získať úplné odpustky.
  6. Kto koná pobožnosť Krížovej cesty pred riadne zriadenými stanicami, môže získať úplné odpustky.
  7. Úplné odpustky môže získať, kto sa spoločne v kostole, vo verejnej kaplnke alebo v rodine pomodlí aspoň päť desiatkov ruženca bez prerušenia.

„Pane urob ma nástrojom tvojho pokoja. Tam ,kde je nenávisť, daj nech prinášam lásku, tam, kde je urážka, nech prinášam odpustenie, tam, kde je pochybnosť, vieru, tam, kde je zúfalstvo, nádej, tam, kde je tma, svetlo, tam, kde je smútok, radosť. Ó Božský učiteľ daj, nech sa nesnažím byť povzbudzovaný, ale radšej nech povzbudzujem, byť pochopený, ale radšej nech pochopím, byť milovaný, ale radšej nech milujem. Pretože v dávaní prijímame, v odpustení dostávame odpustenie, v smrti sa rodíme do večného života.“

sv. František z Assisi