foto: Alexander Jiroušek

v 12. týždni od 20. marca 2017 – do 26. marca 2017.

Pondelok Sv. Jozefa, ženícha Panny Márie 15:30 Pohrebná sv. omša za ✟ Jána
20.marca (slávnosť)   Mihaľova
  16:30 Pohrebné obrady v Dome smútku

Utorok Utorok po 3. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša na poďakovanie za dožité
21.marca     roky  a za zdravie

Streda Streda po 3. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za duše v očistci
22.marca

Štvrtok Štvrtok po 3. pôstnej nedeli
23.marca

Piatok Vigília – Zvestovanie Pána 17:30 POBOŽNOSŤ
24.marca   18:00 Sv. omša za zdravie a Božiu pomoc

Sobota ZVESTOVANIE PÁNA 08:00 Sv. omša za ✟ Antona Mazána
25.marca (SLÁVNOSŤ)

Nedeľa ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA 08:00 Sv. omša za ružencového bratstva
26.marca   10:00 Sv. omša za požehnanie dieťaťa
    a rodiny
  14:30 POBOŽNOSŤ
Sobota ZVESTOVANIE PÁNA 08:00 Z. Bradová, J. Brada

Nedeľa ŠTVRTÁ  PÔSTNA NEDEĽA 08:00 Z. Berciková
  10:00 L. Grácová, D. Morvayová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Čo sú odpustky?

K získavaniu úplných odpustkov je potrebné:

1. vykonať skutok, ktorý Cirkev obdarila úplnými odpustkami;
  2. vyspovedať sa (spoveď možno vykonať niekoľko dní pred skutkom obdareným úplnými odpustkami alebo, ak sme v stave posväcujúcej milosti, niekoľko dní po vykonaní odpustkami obdareného skutku; jedna spoveď stačí pre získanie viacerých úplných odpustkov, ak sa medzičasom nedopustíme hriechu);
  3. pristúpiť k svätému prijímaniu (podľa možnosti v ten istý deň, v ktorý vykonávame skutok obdarený úplnými odpustkami); k novému získaniu úplných odpustkov je potrebné znova pristúpiť k svätému prijímaniu,
  4. pomodliť sa niečo na úmysel Svätého Otca (stačí raz Otčenáš a Zdravas], podľa možnosti v ten istý deň, kedy vykonáme skutok, obdarený úplnými odpustkami.

Úplné odpustky môže získať len ten, kto ľutuje všetky (ajvšedné) hriechy a je rozhodnutý chrániť sa v budúcnosti všetkých (i všedných) hriechov, slovom len ten, kto nelipne ani k všednému hriechu.

Odpustky sú čiastočné vtedy, keď nám Cirkev odpúšťa len čiastku tých dočasných trestov, ktoré sme za spáchané hriechy zaslúžili a ktoré nám pri spovedi neboli odpustené.

Získaním čiastočných odpustkov sa nám dočasné tresty odpúšťajú vo väčšej alebo menšej miere podľa toho, aká je naša láska k Bohu a naša horlivosť pri konaní skutku, ktorý Cirkev obdarila čiastočnými odpustkami. Každým dobrým skutkom si získavam čiastočné odpustenie dočasných trestov od Boha : tým väčšie, čím je moja láska k Bohu väčšia a čím horlivejšie konám ten dobrý skutok. Čiastočnými odpustkami nám  Cirkev  odpúšťa ešte toľko z dočasných trestov, koľko nám odpustil Boh, keď sme dotyčný dobrý skutok vykonali.

Čiastočné odpustky môžeme získať aj viac razy cez deň.

„Kto našiel dobrú ženu, našiel (niečo) znamenité a dostal milostný dar od Pána.“

Kniha Prísloví 18,22