foto: Alexander Jiroušek

v 14. týždni od 3. apríla – do 9. apríla 2017.

Pondelok Pondelok po 5. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Ladislava Vincu,
3.apríla     výročná

Utorok Utorok po 5. pôstnej nedeli
4.apríla

Streda Streda po 5. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za Michaela, Natálku,
5.apríla     Kristiána a Števka

Štvrtok Štvrtok po 5. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za Ondreja a Annu
6.apríla

Piatok Piatok po 5. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Ľubomíra Petráša,
7.apríla     polročná

Sobota Sobota po 5. pôstnej nedeli  07:00  Sv. omša na úmysel
8.apríla

Nedeľa KVETNÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za zdravie a B. požehnanie
9.apríla     rodiny Zuzany a Mariana T.
  10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ (Krížová cesta a
  odprosenie Božského Srdca)
Nedeľa KVETNÁ NEDEĽA 08:00 Z. Podprocká
  10:00 J. Kurjan, J. Brada

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu nebude.

Spovedanie pred prvým piatkom: v stredu a piatok od 16:00, chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod.

Na prvý piatok od 17:00 adorácia k  Najsvätejšej oltárnej sviatosti.

Výňatok z Katalógu odpustkov

(pokračovanie)

1. Každý piatok v pôstnej dobe môže získať úplné odpustky, kto sa pred obrazom Ukrižovaného (rozumie sa aj socha) pomodlí po svätom prijímaní modlitbu: “Hľa, pred pohľadom tvojim…” V iné dni môže získať čiastočné odpustky.
  2. Na Veľký piatok môže získať úplné odpustky kto sa pri liturgických obradoch zúčastní na uctievaní svätého Kríža a ho pobozká.
  3. Pri slávení veľkonočnej vigílie a vo výročitý deň svojho krstu môže získať úplné odpustky, kto si obnoví krstné sľuby.
  4. Od 1. do 8. novembra môže denne raz získať úplné odpustky, ale len pre duše v očistci, kto navštívi cintorín a tam sa pomodlí za zosnulých. V iné dni môže získať čiastočné odpustky.
  5. V deň Dušičiek 2. XI. môže získať úplné odpustky, ale len pre duše v očistci a len raz, kto navštívi kostol a pomodlí sa niečo za duše v očistci, okrem toho Otčenáš a Verím v Boha.
  6. Za návštevu farského kostola možno získať úplné odpustky dva razy v roku: v deň patróna kostola a 2. VIII. (na Porciunkulu), ak sa návštevník pomodlí Otčenáš a Verím v Boha.
  7. Kto s nábožnou úctou prechováva kríž alebo ruženec alebo škapuliar alebo medailu, môže získať čiastočné odpustky, kedykoľvek týmto predmetom prejaví nejakú vonkajšiu úctu, ak sú tieto predmety požehnané kňazom; ak sú požehnané pápežom alebo biskupom, môže dotyčný získať aj úplné odpustky 29. VI., ak sa pomodlí Verím v Boha

„Správajme sa skromne aj keď sme sami. Vždy sme totiž v prítomnosti Boha.“

sv.František Saleský