v 8. týždni od 20.februára 2017 – do 26. februára 2017.

Pondelok Pondelok 7. týždňa 18:00 Sv. omša za zdravie a Božiu pomoc
20.februára v Cezročnom období   pri operácii

Utorok Utorok 7. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Pavla Demitru
21.februára v Cezročnom období

Streda Katedra sv. Petra, apoštola 09:30 ad intentionem celebrantis
22.februára (sviatok)

Štvrtok Štvrtok  7. týždňa
23.februára v Cezročnom období

Piatok Piatok 7. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Benka
24.februára v Cezročnom období

Sobota Panny Márie v sobotu
25.februára

Nedeľa ÔSMA   NEDEĽA 08:00 Sv. omša za zdravie a Božie
26.februára v CEZROČNOM OBDOBÍ   požehnanie Márie
  10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ ( adorácia s odprosením
  za spoločenské hriechy)

Nedeľa Ôsma  nedeľa v Cezročnom 08:00 H. Majcherová
období 10:00 L. Grácová, D. Morvayová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Katechéza pre birmovancov v sobotu od 9:00 hod.

V piatok po sv. omši bude  Stretnutie nad evanjeliom sv. Marka.

Pastiersky list rožňavského diecézneho biskupa Mons. Stanislava Stolárika pred „fatimským deviatnikom“ a zasvätením Rožňavskej diecézy

3.časť

Je to znova možnosť prežiť neopakovateľné chvíle spoločenstva viery, aké sme mali možnosť zakúsiť na diecéznej púti v Smižanoch. Chcem poďakovať i za iné nádherné stretnutia viery: v Bôrke, Úhornej, Fiľakove, ale i za púte do Rudníka, Divína, Szent Kútu či na iné miesta. K týmto iniciatívam vás povzbudzujem i naďalej. A tak, ešte raz vyslovujem pozvanie k spoločnej modlitbe „fatimského deviatnika“ prvých sobôt k Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktorý začneme už o šesť dní. Keď budeme predkladať Bohu svoje prosby cez Pannu Máriu, neobchádzajme i jej naliehavú výzvu, aby sme veľa pamätali vo svojich modlitbách a obetách na uzmierenie Boha za hriechy nás všetkých. Veľa prosme a obetujme za obrátenie hriešnikov, za zomierajúcich a za duše v očistci. Ak toto vložíme ako úmysel do svojich modlitieb a obiet, vtedy sme pochopili, o čom je Fatima. Vtedy najviac prispejeme k víťazstvu Nepoškvrneného Srdca Panny Márie vo svojich srdciach. Sv. Ján Pavol II. povedal: „Naliehavá výzva Najsvätejšej Panny Márie na pokánie nie je nič iné, ako prejav jej materskej starostlivosti o osudy ľudskej rodiny, ktorá potrebuje obrátenie a odpustenie.“

Veľkou duchovnou posilou v našej aktivite je rozhodnutie z Ríma, v ktorom dostávame na celý čas konania „fatimského deviatnika“ i na všetky podujatia s ním súvisiace požehnanie Svätého Otca Františka a milosť získavania úplných odpustkov za obvyklých podmienok. Odpustky sa vzťahujú na všetkých, ktorí sa zúčastnia na pobožnostiach prvých sobôt. Získať odpustky môžu i chorí, trpiaci a tí, ktorí nemôžu byť na nich osobne prítomní, ale sa zjednotia duchovne s modliacim sa spoločenstvom. Odpustky získajú i tí, ktorí sa zúčastnia na pobožnostiach pri putovaní sochy Panny Márie.

„Bože, daj mi pokoj, aby som prijal to, čo nemôžem zmeniť a daj mi odvahu zmeniť to, čo zmeniť môžem a mám a ešte daj mi múdrosť spoznať ten rozdiel.“

sv. František z Assisi