Sv. Cyril a Metod

v 7. týždni od 13.februára 2017 – do 19. februára 2017.

Pondelok Pondelok 6. týždňa 14:00 Sv. omša  za ✟ Ľubomíra Grabana,
13.februára v Cezročnom období   pohrebná

Utorok Sv. Cyrila, mnícha, a Sv. Metoda, 18:00 Sv. omša za ✟ Vlastu Sopkovú,
14.februára biskupa, patrónov Európy   polročná
(sviatok)

Streda Streda 6. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Štefana Urbančíka a
15.februára v Cezročnom období   Máriu r. Vindtovú

Štvrtok Štvrtok  6. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jána a Františku
16.februára v Cezročnom období   Jaklovských

Piatok Piatok 6. týždňa
17.februára v Cezročnom období

Sobota Panny Márie v sobotu
18.februára

Nedeľa SIEDMA  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
19.februára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša na poďakovanie Pánu Bohu,
    za zdravie a za vyprosenie Božích
    milostí
  14:30 POBOŽNOSŤ ( adorácia s korunkou
  Božieho milosrdenstva)

Nedeľa Siedma  nedeľa v Cezročnom 08:00 Z. Berciková
období 10:00 J. Kurjan, J. Brada

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Rozpis služieb miništrantov na sv. omše, alebo pohreby

Pondelok:    Jakub Brada, Jakub Drábik

Utorok:         Daniel Sýkora

Streda:         Ján Dárius Michalko

Štvrtok:        Samuel Cingeľ  ( ak bude sv. omša večer)

Piatok:          Martin Sopko, Kristián Timko

Keď niekto nemôže prísť, vymení si službu, aby boli dôstojne slávené sv. omše a pohreby.

PASTIERSKY LIST ROŽŇAVSKÉHO DIECÉZNEHO BISKUPA MONS. STANISLAVA STOLÁRIKA PRED „FATIMSKÝM DEVIATNIKOM“ A ZASVÄTENÍM ROŽŇAVSKEJ DIECÉZY

2.ČASŤ

Sprievodným znakom deviatnika bude i putovanie sochy Fatimskej Panny Márie po diecéze. Je to znova vhodná príležitosť, aby sa zišla celá farnosť k modlitbe a k rozjímaniu nad posolstvom z Fatimy. Prosím vás všetkých, aby ste tak vzácnej návšteve vo svojej farnosti venovali náležitú pozornosť. Sochu nech sprevádzajú i kňazi a veriaci aj z okolitých farností. Sochu Panny Márie budú sprevádzať i relikvie dvoch detí, ktorým sa zjavila Matka Božia vo Fatime – bl. Františka a bl. Hyacinty. Pri každej návšteve putovnej sochy si môžete uctiť nielen ich relikvie, ale i povzbudiť sa, aby sme podľa ich detskej úprimnosti a otvorenosti prijímali fatimské posolstvo.

Pri tejto soche vykonáme na záver jej putovania, spomenutý akt zasvätenia celej diecézy (14. októbra 2017). Po zasvätení diecézy bude socha Panny Márie prene-sená (v pondelok 16. októbra 2017 – v deň modlitieb za diecézu) do obnovenej kaplnky Najsvätejšieho Ježišovho Srdca v Katolíckej základnej škole sv. Jána Nepomuckého v Rožňave, aby i ďalším generáciám pripomínala túto významnú chvíľu nášho biskupstva. Aj ďalšie zastavenia sa pred touto sochou v kaplnke budú vhodnou príležitosťou k modlitbe za diecézu.

Ďalšími významnými pozvaniami k prehĺbeniu života jednoty v diecéze budú: odpustová slávnosť v Bôrke (15. – 16. júla 2017) a v Úhornej (5. – 6. augusta 2017). Týmto púťam bude predchádzať celodiecézne stretnutie v Boľkovciach pri Lučenci v sobotu 13. mája 2017 – presne v deň prvého zjavenia pred 100 rokmi vo Fatime. V Boľkovciach – Osade je jeden z dvoch kostolov v našej diecéze, ktoré sú zasvätené Panne Márii Fatimskej (druhý je v Starej Vode, farnosť Švedlár). Stretnutie v Boľkovciach bude jedným z vrcholov fatimského roka v diecéze a na toto stretnutie každého z vás už teraz srdečne pozývam. Dôležitý bude i „kňazský deň“ 13. septembra 2017 v Rožňave, ktorý vychádza presne na 14. výročie návštevy sv. Jána Pavla II. – „pápeža Fatimy“ v sídle diecézy; a tiež presne na 100. výročie septembrového zjavenia Panny Márie vo Fatime.