foto: Alexander Jiroušek

v 4. týždni od 23. januára 2017 – do 29. januára 2017.

Pondelok Pondelok 3. týždňa 18:00 Sv. omša  za ✟ Viktora Veselého,
23..januára v Cezročnom období   polročná

Utorok Sv. Františka Sal., biskupa 18:00 Sv. omša za Adrianu a Ľubomíra
24.januára (spomienka)

Streda Obrátenie svätého Pavla, 18:00 Sv. omša za ✟ Jána a Františku
25.januára apoštola (sviatok)   Jaklovských

Štvrtok Štvrtok 3. týždňa
26.januára v Cezročnom období

Piatok Piatok 3. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Vincu,
27.januára v Cezročnom období   Františku r. Grácovú a syna Ivana

Sobota Sv. Tomáša Akvinského, kňaza
28.januára a učiteľa Cirkvi (spomienka)

Nedeľa ŠTVRTÁ  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za ruž. bratstva
29.januára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša na poďakovanie
  14:30 POBOŽNOSŤ (Lor. litánie, adorácia)

Nedeľa Štvrtá  nedeľa v Cezročnom 08:00 Z. Berciková
29.januára období 10:00 M. a S. Schmotzerové

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Katechéza pre birmovancov v sobotu od 9:00 hod.

Svetový apoštolát Fatimy na Slovensku

V r. 2006 boli Pápežskou radou pre laikov schválené štatúty medzinárodného združenia veriacich s názvom Svetový apoštolát Fatimy (so sídlom vo Fatime), ktoré chce po celom svete rozširovať fatimské posolstvo. Naša Konferencia biskupov Slovenska menovala pre toto dielo zodpovedného žilinského diecézneho biskupa Mons. Tomáša Galisa. Tento apoštolát sa u nás šíri už dlhšiu dobu, ale je veľmi dobré, že jeho dôležitosť bola takto veľmi zdôraznená menovaním zodpovedného biskupa. Otec biskup vydal k tomu aj brožúrku, kde sú všetky potrebné informácie.

Je mnoho cirkevných organizácií, ktoré šíria fatimské posolstvo a sú ním inšpirované, ale toto združenie pochádzajúce priamo z Fatimy, je najviac spojené so zjavením a priamo, bezprostredne, originálne organizuje fatimský apoštolát. Po celom svete sú s ním spojené národné a miestne centrá.

Tí, ktorí sa pripoja k tomuto apoštolátu, tým sa aj zapíšu do Zlatej knihy fatimskej, a ich mená budú zanesené do Fatimy pri výročnej púti.

Záväzky členov Svetového apoštolátu Fatimy

1. Obetovať každý deň ťažkosti spojené s vykonávaním každodenných povinností pre verné zachovávanie Božieho zákona.
  2. Modliť sa každý deň ruženec (päť desiatkov) meditujúc nad jednotlivými tajomstvami.
  3. Nosiť karmelský škapuliar (alebo medailón) ako znamenie a pripomienku osobného zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.
  4. Zúčastňovať sa na pobožnosti prvých sobôt s úmyslom odčiniť urážky Nepoškvrneného Srdca Panny Márie, pripravení sviatosťou zmierenia pristúpiť k svätému prijímaniu, pomodliť sa päť desiatkov ruženca a pobudnúť 15 minút s Pannou Máriou, rozjímajúc o ružencových tajomstvách.

„V tomto živote naším každodenným chlebom musí byť trpezlivosť. A najviac trpezlivosti musíme mať sami so sebou.“

sv. František Saleský