v 5. týždni od 30. januára 2017 – do 5. februára 2017.

Pondelok Pondelok 4. týždňa 18:00 Sv. omša  za ✟ Máriu Hiľovskú,
30..januára v Cezročnom období   výročná

Utorok Sv. Jána Bosca, kňaza
31.januára (spomienka)

Streda Streda 4. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Hiľovského,
1.februára v Cezročnom období   výročná

Štvrtok Obetovanie Pána 07:00 Sv. omša na úmysel rod.
2.februára (sviatok) 18:00 Sv. omša za uzdravenie a Božiu
    pomoc pre Gabiku a Lenku

Piatok Sv. Blažeja, biskupa a mučeníka 18:00 Sv. omša za uzdravenie Mariany
3.februára (ľ. spomienka)

Sobota Panny Márie v sobotu 08:00 Sv. omša za rod. Petra a Veroniky
4.februára

Nedeľa PIATA  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
5.februára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša na poďakovanie
    a za zdravie
  14:30 POBOŽNOSŤ ( ruženec, odprosenie
  Božského Srdca, premienka)

Štvrtok Obetovanie Pána 07:00 H. Majcherová
18:00 I. Sopková

Nedeľa Piata  nedeľa v Cezročnom 08:00 Z. Podprocká
období 10:00 L. Grácová, D. Morvayová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

V piatok od 17:00 bude adorácia k Božskému Srdcu, po sv. omši bude svätoblažejské  požehnanie.

V sobotu o 7:30 modlitba sv. ruženca, po omši adorácia, o 17:30 adorácia za rodiny.

Spovedanie pred prvým piatkom:

Štvrtok a piatok od 16:00, chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod.

Zbierka na DOBRÚ NOVINU vyniesla 290,-€. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

Poslanie Svetového apoštolátu Fatimy

Poslaním SAF je „nová evanjelizácia” ohlasovaná Svätým Otcom Jánom Pavlom II. a to prostredníctvom šírenia fatimského posolstva. Božia Matka vo Fatime vyzývala k obráteniu a náprave života, k pokániu a dennej modlitbe ruženca za obrátenie hriešnikov. Žiadala o úprimnejšiu úctu k Eucharistii, k ružencu a zasvätenie sa jej Nepoškvrnenému Srdcu.

Urgentná potreba odpovede na tento odkaz a jeho aktívneho šírenia v záujme spásy duší a pokoja je prostredníctvom Božej milosti hybnou silou šírenia SAF vo svete.

Svetový apoštolát Fatimy teda napomáha

• šíriť autentické učenie Katolíckej cirkvi a verné priľnúť k náuke evanjelia;
  • posväcovať členov a šíriť dobro prostredníctvom prijatia fatimského posolstva;
  • šíriť úctu k Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a požbožností prvých sobôt:
  • plniť záväzky prijaté každým členom SAF.

Poslaním SAF je preto privádzať k poznaniu a žitiu posolstva Fatimskej Panny Márie vo svete.

Členovia svetového apoštolátu Fatimy žijúci v mnohých krajinách sveta, sa zaväzujú stať sa vernými svedkami katolíckej viery vo svojej rodine, v práci, v ich farnosti a spoločenstvách, zúčastňujúc sa takýmto spôsobom na „novej evanjelizácii.”

Nech sú nám v tomto povzbudením slová Panny Márie, ktoré povedala fatimským deťom počas druhého zjavenia 13. júna 1917: „Ježiš .si želá, aby skrze teba (Luciu) poznali mňa a naučili sa ma milovať. On chce rozšíriť vo svete úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Tým, ktorí ju budú šíriť, sľubujem nebo. Tieto duše budú Pánom Bohom uprednostnené a milované, budú ako kvety, ktoré prinesiem pred jeho trón. ” Hyacinta preto často opakovala, že Nepoškvrnené Srdce Panny Márie je cestou do neba.

„Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo ako budete súdiť vy, tak budú súdiť aj vás, a akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám.“

Matúš 7, 1-2