foto: Alexander Jiroušek

v 3. týždni od 16. januára 2017 – do 22. januára 2017.

Pondelok Pondelok 2. týždňa 18:00 Sv. omša  za Božiu pomoc a dary
16.januára v Cezročnom období   Ducha sv. pre s. Agnesu

Utorok Sv. Antona, opáta 18:00 Sv. omša za rod. Petra a Veroniky
17.januára (spomienka)

Streda Streda 2. týždňa 18:00 Sv. omša za rod. Janitor
18.januára v Cezročnom období

Štvrtok Štvrtok 2. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Grabana  a
19.januára v Cezročnom období   Kamilu Tišťanovú

Piatok Sv. Fabiána, pápeža a mučeníka
20.januára (ľubovoľná spomienka)

Sobota Sv. Agnesy, panny a mučenice
21.januára (spomienka)

Nedeľa TRETIA  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
22.januára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za rod. Jany a Štefana
  14:30 POBOŽNOSŤ (adorácia s korunkou
  Božieho milosrdenstva)

Nedeľa Tretia  nedeľa v Cezročnom 08:00 Z. Podprocká
22.januára období 10:00 Z. Slovenkaiová, V. Drábiková

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

V pondelok je deň modlitieb za biskupa a diecézu – od 17:00 adorácia, o 17:30 modlitba sv. ruženca.

Od utorka začína týždeň modlitieb za zjednotenie  kresťanov.

Zasvätenie sveta Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

Vieme veľmi dobre, že požiadavka neba bola úplne splnená až cez pápeža, ktorý celkom svoj život zasvätil Panne Márii a to práve vďaka knihe o Pravej úcte k Panne Márii od Ľudovíta Grignona, ktorý pochopil veľkosť a dôležitosť Panny Márie v dejinách Cirkvi.

On sám svoj život úplne odovzdal a zasvätil Panne Márii ako kňaz aj ako biskup. Neskôr ako pápež Ján Pavol II. prijíma pápežské heslo: “Totus Tuus! Celý tvoj, Mária!” Poznajúc, prečítajúc fatimské tajomstvo, po atentáte v roku 1981 si uvedomuje, že on je pápežom tohto tajomstva. O rok nato si urobí púť do Fatimy, kde ďakuje Matke Božej za záchranu svojho života a zasväcuje svet Panne Márii. Ale biskupi sveta s ním neboli spojení.

25.3.1984 tento pápež v Ríme opäť zasvätil svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, v spojení so všetkými biskupmi sveta a to je brána, ktorá otvárala dvere pre milosť Božiu, pre pád komunizmu. Lucia v liste z 8. novembra 1989 adresovanom Svätému Otcovi píše: „Áno, bolo uskutočnené tak, ako si ho priala Matka Božia.”

Možno ešte spomenúť, že v jubilejnom roku 2000 (8. októbra) Ján Pavol II. zasvätil Cirkev a svet v treťom tisícročí Matke Božej. Bolo to v závere svätej omše, ktorá bola slúžená ako jubilejný deň biskupov. Na liturgii, a teda aj na akte zasvätenia, bolo prítomných 1400 biskupov z celého sveta. Aj tentoraz to bolo pred sochou Panny Márie privezenou na túto príležitosť z Fatimy.

Ako sme už uviedli, František zomrel 4.4.1919, Hyacintka 20.2.1920, blahorečení boli 13.5.2000 vo Fatime. Lucia zomrela 13.2.2005.

Následky toho, čo satan spôsobil vo svete, budeme ešte dlho všetci znášať. Musíme urobiť dostatočné zadosťučinenie za tú neposlušnosť, musíme priniesť ešte veľmi veľa modlitieb, obiet, aby sme odčinili to zlo, ktoré celá generácia spôsobila.

Príklad Portugalska nám ukazuje, čoho všetkého sme mohli byť aj my uchránení, keby boli prijali všetci biskupi výzvu svätého Otca a zasvätili svoje diecézy i celý svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

„Môj Boh a moje všetko.“

sv. František z Assisi