Kostol Všetkých svätých v zime

v 2. týždni od 9. januára 2017 – do 15. januára 2017.

Pondelok Pondelok 1. týždňa 14:00 Pohrebná sv. omša za ✟ Helenu Kováčovú
9.januára v Cezročnom období 15:00 Pohrebné obrady v Dome smútku

Utorok Utorok 1. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Miroslava Sopka,
10.januára v Cezročnom období   výročná

Streda Streda 1. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Karola Jasaňa a rodičov
11.januára v Cezročnom období   Ondreja a Cecíliu

Štvrtok Štvrtok 1. týždňa 07:00 Sv. omša za pokoj srdca a Božiu
12.januára v Cezročnom období   ochranu pre Juraja

Piatok Piatok 1. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu a Štefana
13.januára v Cezročnom období   Jasaňovcov a rodičov

Sobota Panny Márie v sobotu 07:30 Sv. omša za odovzdanosť do Božej
14.januára   vôle pre Jozefa

Nedeľa DRUHÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
15.januára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za rod. Eduarda a Evy
  14:30 POBOŽNOSŤ (Lor. litánie)

Nedeľa Druhá nedeľa v Cezročnom 08:00 Z.Morvayová
15.januára období 10:00 Z. Bradová, I. Sopková

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Katechéza pre birmovancov bude v sobotu od 9:00 hod.

Zasvätenie sveta Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

Pápež Pius XII. je nazývaný aj fatimský pápež, lebo bol za biskupa vysvätený 13. mája 1917. Presne v deň prvého zjavenia vo Fatime. Tento pápež sa začína Fatimou vážne zaoberať. Slávi svoje 25. výročie biskupskej vysviacky a vtedy si uvedomuje, že Fatimu nemôže nechať nepovšimnutú.

Pápež 13.mája 1942 cez vatikánsky rozhlas zasväcuje svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Vyzval všetkých biskupov, ale žiaľ, pridali sa k nemu iba portugalskí biskupi. Spojení s touto rozhlasovou reláciou zasvätili Portugalsko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Zvrat v druhej svetovej vojne nastal vďaka tomuto zasväteniu, pretože práve v tom roku 1942 pri Moskve nastáva obrat, Hitler začína ustupovať.

Vojna sa skončila a pápež pre toto dielo podniká ďalšie kroky. 5. júla 1952 zasväcuje Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie ľudí v Rusku, ale aj všetkých tých, ktorí sú pod komunistickou nadvládou (ap. list Sacro Vergente Anno).

Vieme veľmi dobre, že 50. roky boli aj u nás veľmi ťažké. Skutočne ako jeden červený drak s chápadlami začal komunistický režim ničiť všetko, všetky krajiny, kde mal akýkoľvek dosah.

Počas Druhého vatikánskeho koncilu 510 biskupov zo 78 krajín sveta podpísalo petíciu s prosbou, aby Svätý Otec zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie celý svet, s osobitným vymenovaním Ruska a iných národov podmanených komunizmom, a aby to spolu s ním v ten istý deň urobili všetci biskupi sveta.

Dokument odovzdali Pavlovi VI. počas osobitnej audiencie 3. februára 1964. Pavol VI. 21. novembra 1964 „zasvätil ľudský rod“ Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. 13. mája 1967 – na 50. výročie fatimských zjavení Pavol VI. navštívil Fatimu, kde sa modlil o pokoj pre Cirkev a pre svet.

„Prejavujme skutkami často svoju lásku a dobrotu tým, ku ktorým cítime menej náklonnosti.“

sv. František Saleský