B45A9071Rímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 31. týždni od 1. augusta – do 7. augusta 2022.

Pondelok Sv.Alfonza Márie de ̓Liguori, 18:00 za ✟ Jána Timka, výročná
1.augusta biskupa a učteľa Cirkvi (spom.)

Utorok Utorok 18. týždňa v Cezročnom 18:00 za ✟ Margitu Petrášovú
2.augusta období   r. Szabovú, výročná

Streda Streda 18. týždňa v Cezročnom
3.augusta období

Štvrtok Sv. Jána Márie Vianneya, kňaza 18:00 za ✟ Ladislava Spišáka, polročná
4.augusta (spomienka)

Piatok Prvý piatok 18:00 za  zdravie, Božiu pomoc a požehnanie
5.augusta     pre celú rodinu

Sobota Vigília – 19. nedeľa v Cezr. období 18:00 za ✟ Helenu Vincovú
6.augusta

Nedeľa 19. nedeľa v Cezročnom období 08:00 za ružencové bratstvo
7.augusta   10:00 za Boží ľud farnosti

Sobota Vigília – 19. nedeľa v Cezr. období 18:00 M. Schmotzerová
Nedeľa 19. nedeľa v Cezročnom období 08:00 Z. Morvayová
  10:00 E. Filčáková, M. Bradová

V nedeľu pobožnosť o 14:30 (slávnostný ruženec, odprosenie Božského Srdca, premienka).

V piatok o 17:00 adorácia k úcte Božského Srdca, v sobotu o 17:15 fatimská pobožnosť.

Spovedanie pred prvým piatkom: pondelok a piatok od 16:00, chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod.

V utorok je možnosť získať porciunkulové odpustky.

Rok rodiny

Z apoštolskej exhortácie sv. Jána Pavla II. Familiaris consortio

Cirkevná služba

53. Služba hlásať evanjelium je vlastnou povinnosťou kresťanských rodičov a ničím ju nemožno nahradiť. Nadobúda typické znaky rodinného života, pretkaného láskou, jednoduchosťou, konkrétnosťou a každodenným svedectvom. Rodina má formovať deti pre život tak, aby každé z nich vedelo dokonale plniť svoju úlohu podľa povolania, aké sa mu od Boha dostalo. Rodina je otvorená transcendentným hodnotám, ktorá s radosťou slúži bratom, ktorá s veľkodušnou vernosťou plní svoje úlohy a uvedomuje si svoju každodennú účasť na tajomstve Kristovho slávneho kríža, stáva sa tiež prvým a najlepším seminárom pre život zasvätený Božiemu kráľovstvu. Evanjelizačná a katechetická služba rodičov má sprevádzať život detí aj v rokoch ich mladosti a dospievania, keď, ako sa to často stáva, kritizujú alebo priamo odmietajú kresťanskú vieru prijatú v prvých rokoch svojho života. Rovnako ako v Cirkvi je hlásanie evanjelia vždy spojené s utrpením apoštola, tak aj v kresťanskej rodine rodičia majú s odvahou a s veľkou duševnou vyrovnanosťou znášať ťažkosti, na ktoré ich apoštolát evanjelizovania naráža niekedy u samých detí. Neslobodno zabúdať, že služba, ktorú konajú kresťanskí rodičia a manželia v prospech evanjelia, je svojou povahou cirkevnou službou a prebieha v spojitosti s celou Cirkvou ako spoločenstvom, ktoré evanjelium prijíma a hlása. Evanjelizačná a katechetická služba domácej cirkvi, nakoľko vyviera a tkvie v jedinom poslaní Cirkvi a je zameraná na budovanie jediného Kristovho tela, musí byť stále úzko spojená a musí byť vedome zladená so všetkými ostatnými evanjelizačnými a katechetickými službami, ktoré jestvujú v cirkevnom spoločenstve, tak v diecéznom, ako aj vo farskom.

Hlásanie evanjelia všetkému stvoreniu

54. Vlastným poľom evanjelizácie, vnútorne oživovanej misionárskym elánom a horlivosťou, je celý svet bez hraníc. Je to odpoveď na výslovný a nepochybný Kristov príkaz: “Choďte do celého sveta, hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu.” Aj viera a evanjelizačné poslanie kresťanskej rodiny vlastnia tento katolícky, misionársky impulz. Sviatosť manželstva, ktorá obnovuje a znova predkladá úlohu brániť a šíriť vieru, tkvejúcu svojimi koreňmi vo sviatostiach krstu a birmovania, robí z kresťanských manželov a rodičov Kristových svedkov “až po samý kraj zeme”, pravých a skutočných “misionárov” lásky a života. Určitá forma misionárskej činnosti môže sa rozvíjať už vnútri samej rodiny. Deje sa to vtedy, keď niektorému z jej členov chýba viera, alebo keď ju nevyzná dôsledne. V takom prípade ostatní mu majú poskytovať svedectvo viery, potvrdzované vlastným životom, ktoré by ho podnecovalo a podopieralo na jeho ceste k úplnému prilipnutiu ku Kristovi Spasiteľovi. Domáca cirkev, oživovaná misionárskym duchom vo svojom vnútri, je povolaná stať sa žiarivým znakom Kristovej prítomnosti a lásky i pre “vzdialených”, pre rodiny neveriacich i pre samé kresťanské rodiny, ktoré už nežijú dôsledne podľa svojej viery. Je povolaná, aby “svojím príkladom a svedectvom” osvetľovala “tých, čo hľadajú pravdu”. Ako v začiatkoch Cirkvi Akvila a Priscila vystupovali ako misionárska dvojica, tak aj dnes Cirkev dokazuje svoju stálu sviežosť a neprestajný rozkvet prítomnosťou kresťanských manželov a rodín, čo idú aspoň na určitý čas do misijných oblastí hlásať evanjelium a slúžiť ľuďom s láskou Ježiša Krista. Kresťanské rodiny napomáhajú misionárske úsilie Cirkvi osobitným spôsobom, keď pestujú vo svojich synoch a dcérach misionárske povolanie, a všeobecne, keď sa svojou výchovnou činnosťou usilujú “od útleho veku privádzať svoje deti k poznaniu Božej lásky voči všetkým ľuďom”.