kaplnka

v 39. týždni od 27. septembra – do 3. októbra 2021.

Pondelok Sv: Vincenta de Paul, kňaza 18:00 za ✟ Gizelu Timkovú r. Nagyovú,
27.septembra (spomienka)   výročná

Utorok Sv. Václava, mučeníka 07:30 za ✟ Prisku a Jána
28.septembra (ľubovoľná spomienka)

Streda Sv. Michala, Gabriela a Rafaela, 16:00 Pohrebná za ✟ Eduarda Hiľovského
29.septembra archanjelov (sviatok) 18:00 ad int. fundationis

Štvrtok Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa 18:00 za ✟ Agnesu Sakáčovú, výročná
30.septembra Cirkvi (spomienka)

Piatok Sv. Terézie z Lisieux, panny 18:00 ad int. fundationis
1.októbra a učiteľky Cirkvi (spomienka)

Sobota Svätých anjelov strážcov 07:30 za zdravie a Božie požehnanie pre
2.októbra (spomienka)   Barboru a Elišku
  18:00 ad int. fundationis

Nedeľa 27. nedeľa v Cezročnom období 10:00 za ružencové bratstvo
3.októbra 12:00 za Boží ľud farnosti

Nedeľa 27. nedeľa v Cezročnom období 10:00  D. Vincová
    12:00  J. Kurjan, Z. Slovenkaiová

Spovedanie pred prvým piatkom: streda od 13:00 – 15:00,  piatok od 16:00, chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod.

Vo štvrtok po sv. omši  a v piatok od 17:00 bude adorácia k Najsvätejšej Sviatosti, v sobotu o 7:00 fatimská pobožnosť o 17:30 adorácia za rodiny.

V nedeľu o 10:00 sv. omša v kostole o 12:00 pri kaplnke pre zaočkovaných.  V prípade nepriaznivého počasia bude sv. omša o 17:00 v kostole.

Od pondelka 20.9.2021 sú bohoslužby prístupné všetkým veriacim do naplnenia kapacity 1 osoba na 15 m2 t. j. 33 osôb (bez asistencie) okrem sv. omše v nedeľu o 10:00, ktorá je vyhradená pre zaočkovaných bez obmedzenia počtu.

Deti do 12 rokov sa nezapočítavajú.

Vstup je možný len s respirátorom a dezinfekciou rúk.

Pri vstupe si vezmite kartičku z košíka a vhoďte ju do drevenej schránky (okrem nedele o 10:00). Ak v košíku nijaká nie je, kapacita miest je naplnená.

Zapíšte sa na zoznam účastníkov (meno, priezvisko, telefonický alebo mailový kontakt), alebo lístok s týmito údajmi vhoďte do označenej krabice.

Rok sv. Jozefa

Muž na svojom mieste – budovať svätú rodinu s Jozefom

Formuje ho milosť Boh nám kladie tie isté otázky, aké kládol Jozefovi: „Si ochotný zohrať svoju úlohu pri budovaní svojej rodiny pre dobro Cirkvi? Nemusíš byť dokonalý. Ale musíš sa naučiť, ako máš žiť.“Boh nás požehnal darmi a talentmi tak, ako požehnal Jozefa. A tak ako v Jozefovom prípade, aj od nás chce, aby sme používali tieto talenty, keď vykročíme vo viere a budeme k nemu viesť svoje rodiny. Ako hovorí Katechizmus Katolíckej cirkvi, rodičia sú „prví ohlasovatelia“ viery svojim deťom a rodina je „domáca cirkev, spoločenstvo milosti a modlitby“ (2225, 1666).

Jozef nemal plán alebo príručku, ako má chrániť Pannu Máriu, starať sa o Svätú rodinu alebo vychovávať Božieho Syna. Všetko, čo mal, boli jeho dobré úmysly, jeho ochota učiť sa a dôvera Božej milosti a riadeniu. To bolo všetko, čo potreboval. To isté platí pre nás.

Svätý Ignác z Loyoly napísal: „Je veľmi málo ľudí, ktorí si uvedomujú, čo by z nich Boh urobil, keby sa úplne vložili do jeho rúk a nechali sa formovať jeho milosťou.“ Jozef to urobil a chce, aby sme to urobili aj my.

Kráčať vpred

Nech je Jozef vaším vzorom. Venujte sa službe Bohu a svojej rodine. Nasledujte Jozefov príklad a vyberte si jednu alebo dve malé oblasti, na ktorých chcete pracovať, a sústreďte sa na ne. Neusilujte sa robiť všetko; urobte len jeden krok a zistíte, že Boh vám otvára stále nové a nové dvere.

Keď sa prejavia vaše slabosti alebo keď zistíte, že padáte do hriechu, spomeňte si na Abraháma, Mojžiša a Dávida. Spomeňte si, že ste len ľudia a Boh od vás neočakáva, že budete dokonalí. Očakáva od vás len to, aby ste mu boli verní a kráčali vpred. Musíte len povedať: „Otče, dávam ti dovolenie, aby si ma formoval a tvaroval. Nech ma ovláda tvoja milosť, aby som sa podobal tvojmu služobníkovi Jozefovi.“ Boh sa postará o všetko ostatné – tak ako sa postaral o každého hrdinu viery.

Slovo medzi nami 10/2015