v 30. týždni od 29. júla– do 4. augusta 2019.

Pondelok Sv. Marty 16:00 Pohr. sv. omša za ✟  Františka Majchera
29.júla (spomienka) 17:00 Pohrebné obrady v Dome smútku

Utorok Bl. Zdenky Schellingovej, panny 07:00 Sv. omša za ✟ Jakuba a Júliu
30.júla a mučenice (ľub. spomienka)   Majcherovcov

Streda Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Urbančíka,
31.júla (spomienka)   polročná

Štvrtok Sv. Alfonza Márie de´ Liquori, 18:00 Sv. omša za ✟  Imricha Petráša,
1.augusta biskupa a učiteľa Cirkvi (spom.)   polročná a manželku Evu

Piatok Sv. Euzébia Vercellského, 18:00 Sv. omša za ✟ Helenu Vincovú
2.augusta biskupa (ľub. spomienka)

Sobota Panny Márie v sobotu 07:30 Sv. omša na poďakovanie a za Božie
3.augusta     požehnanie

Nedeľa 18. v Cezročnom období 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
4.augusta   10:00 Sv. omša na poďak. za 60.r. života,
    zdravie a Božie požehn. pre Štefana

Nedeľa 18. v Cezročnom období 08:00 Z. Morvayová
    10:00 M. Schmozerová, S. Schmotzerová

V nedeľu  o 14:30 ruženec svetla, odprosenie Božského Srdca a premienka.

V piatok od 17:00 adorácia k úcte Božského Srdca, v sobotu o 7:00 fatimská pobožnosť, o 17:30 adorácia za rodiny. V piatok je možnosť získať porciunkulové odpustky.

Spovedanie pred prvým piatkom: štvrtok a piatok od 16:00, chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 vo zvyčajnom poradí ulíc.

V nedeľu je odpust na Úhornej, program je na nástenke v kostole.

V sobotu 10. augusta popoludní sa plánuje púť na Staré Hory so zastávkou v Heľpe.

Svätá Marta, Ježišova učeníčka (29.júl)

* okolo 1 (?) Betánia, dnes al-Eizariya, Palestína

† 84 (?) pri Marseille alebo Tarascon, Francúzsko

Atribúty: jednoduché šaty, lyžica, yzop, svätená voda

Patrónka domácností, gazdín, pomocníc v domácnosti, slúžok, kuchárov, práčok, hostinských, hoteliérov, sochárov, maliarov

Sv. Marta patrí do rodiny Márie a Lazára, ktorých Ježiš často navštevoval. Bývali v Betánii. Marta bola zrejme najstaršia. Betánia bola blízko Jeruzalema. Je všeobecne známa príhoda, keď ich Ježiš navštívil. Marta mala vtedy plno práce s obsluhou, zatiaľ čo Mária sedela Ježišovi pri nohách a počúvala ho. Ježiš vtedy napomenul Martu, že sa treba starať predovšetkým o duchovné veci. Ďalej sa spomína ich rodina, keď zomrel ich brat Lazár. Ježiš ho potom vzkriesil. Z tohto príbehu tiež vidno, ako veľmi ich rodinu miloval. Tu sa ukázalo, že Marta má vieru: „Pane, ja som uverila, že ty si Mesiáš, Boží Syn, ktorý má prísť na svet.“ A zrejme aj vďaka tejto jej viere vrátil Kristus Lazárovi život. Posledná zmienka o Marte je v Jánovom evanjeliu 12,1-2: „Šesť dní pred Veľkou nocou prišiel Ježiš do Betánie, kde býval Lazár, ktorého vzkriesil z mŕtvych. Pripravili mu tam hostinu. Marta obsluhovala a Lazár bol jedným z tých, čo s ním stolovali.“

Tradícia ďalej hovorí o Marte, Márii a Lazárovi, že po mnohých prenasledovaniach, ktoré si vytrpeli od Židov, sa preplavili na loďke až na francúzske pobrežie, kde účinkovali v okolí mesta Marseille. Marta umrela okolo roku 84. Jej pozostatky vraj odpočívajú v meste Tarascone v podzemnej kaplnke. Tieto správy však nie sú presnými historickými faktami. Úcta k sv. Marte je veľmi živá najmä vo Francúzsku.