KrakowRímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 28. týždni od 15. júla– do 21. júla 2019.

Pondelok Sv. Bonaventúra, biskupa a učiteľa 18:00 Sv. omša za ✟ Mikuláša, Margitu
15.júla Cirkvi (spomienka)   a Jozefa Majcherovcov

Utorok Prebl. Panny Márie Karmelskej 18:00 Sv. omša za ✟ Štefana a Máriu
16.júla (ľubovoľná spomienka)   Timkovcov a vnučku Luciu

Streda Sv. Andreja – Svorada a Benedikta, 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Petráša,
17.júla pustovníkov (spomienka)   polročná

Štvrtok Štvrtok  15. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Štefana Hiľovského,
18.júla v Cezročnom období   výročná

Piatok Piatok  15. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Slovenkaia,
19.júla v Cezročnom období   a manželku Cecíliu

Sobota Panny Márie v sobotu 07:30 Sv. omša za ✟ Štefana Hovana
20.júla

Nedeľa 16. Nedeľa v Cezročnom období 08:00 Sv. omša za zdravie a Božie požehn.
21.júla     Štefana s rodinou
  10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti

Nedeľa 16. Nedeľa v Cezročnom období 08:00 D. Vincová, S. Cingeľ
    10:00 L. Grácová, Z. Grácová

V utorok je deň modlitieb za diecézu a o. biskupa, od 17:00 adorácia k Najsvätejšej sviatosti  s ružencom.

V nedeľu o 14:30 pobožnosť k Predrahej Krvi Kristovej.

Hnedý (karmelitánsky) škapuliar

Škapuliar má byť zhotovený z vlnenej látky hnedej farby. Na jednom kúsku má byť obraz Matky Škapuliarskej a na druhom Srdce Ježišovo. Škapuliar má byť posvätený kňazom alebo diakonom. Treba ho nosiť tak aby jedna jeho časť spočívala na pleciach a druhá na prsiach. V roku 1910 pápež PIUS X. dovolil nahradenie pláteného škapuliara medailou posvätného škapuliara. Tak škapuliar, ako i medaila sa majú nosiť patričným spôsobom. Osoby, ktoré nosia škapuliar a patria do Bratstva posvätného škapuliara, majú účasť na duchovných dobrách celého karmelitánskeho rádu, nazývajú sa bratmi a sestrami a duchovným spôsobom nimi skutočne sú.

Najrozšírenejšie Bratstvo sv. škapuliara je pri reholi karmelitánov. Ich cieľom je vrelá láska k Bohorodičke. Volá sa Bratstvom Panny Márie karmelskej. Karmelitánsky škapuliar je hnedej, tmavogaštanovej farby s obrazom Panny Márie, podávajúcej škapuliar sv. Šimonovi Štokovi. Cirkev v Anglicku bola v 13. storočí vystavená mnohým nepríjemnostiam zo strany vládnucej moci, a tak aj pre karmelitánsky rád to boli ťažké časy. Rádu hrozila likvidácia, preto vtedajší generálny predstavený Šimon Štok, ktorý žil v povesti svätosti, sa spolu so svojimi spolubratmi celkom zasvätil Panne Márii. Prosil ju o zvláštne znamenie pomoci pre karmelitánsky rád, ktorý nosí vo svojom názve jej meno, aby mu udelila privilégiá a zachovala ho. Karmelitánska tradícia hovorí, že sv. Šimon Štok, brat Najsvätejšej Panny Márie z hory Karmel, sa k nej vrúcne modlil slovami antifóny: „Flos Carmeli“ – „Kvet Karmelu“. Panna Mária mu dala odpoveď. Zjavila sa mu obklopená anjelmi v noci z 15. na 16. júla 1251 v kláštore Karmelitánov v anglickom meste Cambridge. Ukázala na škapuliar a povedala:

„Milý syn môj, vezmi tento škapuliar svojho rádu, znak môjho bratstva pre teba a pre všetkých Karmelitánov ako mimoriadne znamenie milosti. Kto v ňom zomrie, nezakúsi večný oheň. To je znamenie spásy, ochrana v nebezpečenstvách, záruka pokoja a večnej zmluvy.“