B45A9071Rímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 11. týždni od 18. marca – do 24. marca 2019.

Pondelok Vigília – Sv. Jozefa, ženícha 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefa a Annu
18.marca Panny Márie

Utorok Sv. Jozefa, ženícha Panny Márie 18:00 Sv. omša na poď. za 70 rokov života
19.marca (slávnosť)   Jozefa s prosbou o ďaľšiu pomoc

Streda Streda po 2. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša na úmysel celebranta
20.marca

Štvrtok Štvrtok po 2. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za duše v očistci na ktoré
21.marca     nikto nespomína

Piatok Piatok po 2. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Margitu Toporčákovú,
22.marca     a manžela františka (výročná)

Sobota Sobota po 2. pôstnej nedeli 07:30 Sv. omša za ✟ Imricha Komoru,
23.marca     sestru Blaženu, Vladimíra Gdovičina,
    Annu Komorovú a Imricha Komoru
    (výročná)

Nedeľa Tretia  pôstna nedeľa 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
24.marca   10:00 Sv. omša za kňaza Antona Mazana
Nedeľa Tretia  pôstna nedeľa 08:00 Z. Morvayová, D. Vincová
    10:00 Z. Slovenkaiová, V. Drábiková

V piatok o 17:30 a v nedeľu o 14:30 bude pobožnosť krížovej cesty.

V nedeľu po druhej sv. omši bude katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov.

Nábožné združenie sv. Jozefa, patróna dobrej smrti

V roku 1913 ho založil bl. Alojz Guanella (1842 – 1915) a schválil pápež sv. Pius X. Cieľom je rozširovať úctu k sv. Jozefovi, patrónovi Cirkvi a dobrej smrti, ako aj usilovať sa o duchovné dielo modlitieb a dobrých skutkov na pomoc zomierajúcim, aby dosiahli milosť večného života. Primárne sídlo združenia sa nachádza v Ríme pri Kostole sv. Jozefa. Členovia združenia, ktorých sú milióny po celom svete, sú účastní na milostiach plynúcich zo svätých omší, ktoré sa každý deň slávia v tomto chráme a na Slovensku každú stredu v Kláštore sv. Jozefa v Kremnických Baniach. Tak isto majú účasť na duchovných dobrách z pokladu svätých omší, svätých prijímaní, modlitieb a kajúcich skutkov lásky tohto apoštolátu, ba sú účastní na milostiach aj po svojej smrti. S dobrým srdcom sa modlia za umierajúcich, spomínajú si na nich pri svätom prijímaní, obetujú za nich dobré skutky a vyprosujú im odpustenie a milosť.

Členom združenia sa môžete stať, ak:

• nahlásite svoje meno a priezvisko do zoznamu v primárnom sídle v Ríme alebo u nás na adrese: Nábožné združenie sv. Jozefa, Kláštor kapucínov, Horný Turček 319, 967 01 Kremnické Bane (viac na www.kapucini.sk).
  • sa budete modliť aj viackrát cez deň modlitbu: „Svätý Jozef, pestún Ježiša Krista a opravdivý ženích Panny Márie, oroduj za nás a za tých, ktorí tento deň (túto noc) umierajú.“

Prosba za šťastnú hodinu smrti modlitba svätého Alfonza

Svätý Jozef, ty si mal veľkú milosť, že si odchádzal z tohto sveta v náručí božského Spasiteľa a v prítomnosti svojej panenskej nevesty. Priblíž sa s Ježišom a s Máriou aj k môjmu smrteľnému lôžku, poteš ma a ochráň. Svätý Jozef, pre svoje veľké hriechy zasluhujem si nešťastnú smrť. Ak mi však ty pomôžeš, nebudem zatratený. Ty si bol nielen priateľom, ale aj ochrancom a pestúnom toho, ktorý ma raz bude súdiť. Ježiš ma nezavrhne, keď sa ty za mňa prihovoríš. Po Panne Márii si volím teba, svätý Jozef, za svojho príhovorcu a ochrancu. Sľubujem ti, že po celý čas života, ktorý mi ešte zostáva, budem ťa denne zvláštne uctievať a vzývať. Pre pomoc, ktorú ti Pán Ježiš a Panna Mária v poslednej chvíli tvojho života preukázali, stoj pri mne v hodine mojej smrti, aby som po šťastnom skonaní v tvojom spoločenstve mohol Boha večne chváliť a velebiť. Amen.