v 4. týždni od 21. januára – do 27. januára 2019.

Pondelok Sv. Agnesy, panny a mučenice 18:00 Pohr. omša za ✟ Imricha Petráša
21.januára (spomienka)

Utorok Utorok 2. týždňa 14:30 Pohr. sv. omša za ✟ Martina Urbančíka
22.januára v Cezročnom období 15:30 Pohrebné obrady v Dome smútku

Streda Streda 2. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Grabana
23.januára v Cezročnom období

Štvrtok Sv. Františka Saleského, biskupa 18:00 Sv. omša za ✟ Helenu Kováčovú
24.januára a učiteľa Cirkvi (spomienka)   a syna Vlastimila

Piatok Obrátenie sv. Pavla, apoštola 18:00 Sv. omša za ✟ Cecíliu a Michala
25.januára (sviatok)   Juhárovcov

Sobota Sv. Timoteja a Títa, biskupov 07:30 Sv. omša za ✟ príbuzných sestier
26.januára (spomienka)

Nedeľa Tretia  nedeľa 08:00 ad int. celebrantis
27.januára v Cezročnom období 10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ
Nedeľa Tretia  nedeľa 08:00 Z. Berciková, Z. Podprocká
  v Cezročnom období 10:00 V. Drábiková, Z. Slovenkaiová

V nedeľu po druhej sv. omši bude katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov.

V nedeľu o 15:00 katechéza pre birmovancov.

Svätý František Saleský

(* 21. august 1567, zámok Sales pri Annecy – † 28. december 1622, Lyon)

bol katolícky teológ, spisovateľ, mystik, biskup a učiteľ cirkvi. Jeho spisy o duchovnom živote (Návod ku zbožnému životu alebo Filotea; Duchovné rozhovory; Traktát o Božej láske alebo Teotimus) patria ku klasike francúzskej mystiky i literatúry 17. storočia a mali veľký vplyv na katolícku spiritualitu novej doby. Jeho sviatok sa slávi 24. januára.

Modlitba v starobe od sv. Františka Saleského

Pane, ty vieš lepšie ako ja, že zo dňa na deň starnem a jedného dňa budem starý.

Chráň ma pred myšlienkou, že musím pri každej príležitosti a ku každej téme niečo povedať.

Zbav ma veľkej snahy chcieť dávať do poriadku záležitosti druhých ľudí.

Nauč ma, aby som bol rozvážny a ochotný pomáhať, ale aby som pri tom nevŕtal a nerozkazoval.

Nauč ma, aby som dokázal mlčky znášať svoje choroby a ťažkosti. Pribúda ich a vôľa o nich hovoriť rok Čo rok rastie.

Netrúfam s\ prosiť, aby si mi dal dar s radosťou počúvať druhých, keď opisujú svoje choroby, ale nauč ma trpezlivo ich znášať.

Tiež sa neodvažujem prosiť o lepšiu pamäť, len o trochu väčšiu skromnosť a menšiu istotu, keď sa moja pamäť nezhoduje s ich pamäťou.

Nauč ma tej obdivuhodnej múdrosti vedieť sa tiež mýliť.

Pomôž mi, aby som bol, ako je to len možné, láskavý. Starý mrzút je korunné dielo diablovo.

Nauč ma u iných odhaľovať nečakané schopnosti a daj mi krásny dar, aby som tiež dokázal zmieniť sa o nich.

Mám vrásky a Šedivé vlasy. Nechcem si sťažovať, ale tebe, Pane, to hovorím, že sa bojím staroby. Je mi tak, ako keby som sa musel rozlúčiť, nemôžem zastaviť čas. Cítim, ako zo dňa r\a deň strácam silu a prichádzam o bývalú krásu.

Bol som pyšný na to, že sa ešte stále môžem merať s mladými. Teraz cítim a uznávam, že už nie som toho schopný. Bol by som smiešny, keby som sa o to pokúšal.

Ale ty, Pane, hovoríš: „Kto verí vo mňa, tomu narastú krídla ako orlovi.”

ba] môjmu srdcu silu, aby som prijal život tak, ako ho ty riadiš. Nie mrzútsky, nie ľútostivo, nie so skleslou náladou, nie ako odchádzajúci, ale ako vďačný a pripravený ku všetkému, k Čomu ma ty ešte povoláš.

A k tomu mi daj všetku silu srdca. Amen.