B45A9071Rímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 15. týždni od 9. apríla – do 15. apríla 2018.

Pondelok Zvestovanie Pána 07:00 ad. int. fundatorum
9.apríla Prenesený sviatok z 25.3. 18:00 Sv. omša za ✟ Cecíliu Bradovú, mesačná

Utorok Utorok po 2. veľkonočnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Žofiu a Pavla Benkovcov
10.apríla

Streda Streda po 2. veľkonočnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Irenu Šestákovú,
11.apríla     polročná

Štvrtok Štvrtok po 2. veľkonočnej nedeli  18:00 Sv. omša za ✟ Cecíliu Cenkú,
12.apríla     výročná

Piatok Piatok po 2. veľkonočnej nedeli 16:00 Pohrebná  omša za ✟ Ivetu Grácovú
13.apríla   17:00 Pohrebné obrady v Dome smútku

Sobota Sobota po 2. veľkonočnej nedeli 07:30 Sv. omša za ✟ Margitu Toporčákovú,
14.marca     mesačná

Nedeľa TRETIA VEĽKONOČNÁ 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
15.apríla NEDEĽA 10:00 Sv. omša na poďakovanie za prežité
    roky a za zdravie

Pondelok Zvestovanie Pána 07:00 H. Majcherová
18:00 Z. Bradová, I. Sopková
Nedeľa TRETIA VEĽKONOČNÁ 08:00 D. Vincová, S. Cingeľ
NEDEĽA 10:00 L. Grácová, D. Morvayová

V piatok  bude sv. omša v Domove sv. Anny o 9:00 hod.
Stretnutie prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Stretnutie nad evanjeliom sv. Marka bude v sobotu o 17:00.

Sviatok Božieho milosrdenstva:

Medzi rôznymi formami pobožnosti, ktoré nám zanechala sv. Faustína, zaujíma osobitné miesto sviatok Božieho milosrdenstva. Vyplýva to nie natoľko z počtu zjavení, ktoré mu boli venované, ako skôr z množstva prisľúbení, ktoré Ježiš spojil so slávením tohto sviatku.

V pondelok vo Veľkom týždni 17. apríla 1933 dal Ježiš sv. Faustíne poučenie, akým spôsobom sa má uctievať jeho milosrdenstvo, a opísal jej úlohu, ktorú má splniť na sviatok Božieho milosrdenstva – prejsť celý svet a privádzať zomdlené duše k prameňu jeho milosrdenstva.

Keď už bol obraz Božieho milosrdenstva takmer dokončený, uskutočnilo sa výnimočne dôležité zjavenie, ktoré zohralo dôležitú úlohu v stvárňovaní pobožnosti. Spasiteľ opäť vyjadril veľkú túžbu, aby sa v prvú nedeľu po Veľkej noci slávil sviatok milosrdenstva. V ten deň sa má z kazateľníc ohlasovať chvála Milosrdenstva, ktoré nezastaví nijaká ľudská bieda. Počas tohto zjavenia Ježiš po prvý raz vyslovil veľký prísľub spojený so slávením sviatku Milosrdenstva : „ Kto v tento deň pristúpi k prameňu života, dosiahne úplné odpustenie hriechov a trestov .“

1. apríla 1935, na Bielu nedeľu, čiže v prvú nedeľu po Veľkej noci, počas slávnostnej pobožnosti v Ostrej Brame, kde bol vystavený obraz Božieho milosrdenstva, keď kňaz vzal Oltárnu sviatosť, aby ňou požehnal ľud, videla sestra Faustína Ježiša v rovnakej podobe, v akej bol na obraze. Spasiteľ udelil ľudu požehnanie a lúče milosrdenstva sa rozliali na celý svet. Po chvíli svätica počula slová : „ Ten sviatok vyšiel z vnútra môjho milosrdenstva a je potvrdený v hlbinách môjho zľutovania. Obdrží ho každá duša, ktorá verí a dôveruje môjmu milosrdenstvu .“ Prostredníctvom apoštolky Božieho milosrdenstva odkázal všetkým ľuďom, osobitne hriešnikom, aby sa nebáli priblížiť sa k nemu.
  2. apríla 1937, na vigíliu Bielej nedele, sa Ježiš obrátil na Faustínu so žiadosťou, aby tlmočila jeho veľkú túžbu kňazovi, aby na sviatok Božieho milosrdenstva povedal kázeň o jeho nepochopiteľnom milosrdenstve. V ďalší deň Ježiš po tretí raz vyslovil osobitný prísľub – spojený so sviatkom Milosrdenstva, podľa ktorého každý, kto sa vyspovedá a pristúpi ku svätému prijímaniu na sviatok Milosrdenstva, získa úplné odpustky.

Posledné zjavenie týkajúce sa sviatku Božieho milosrdenstva sa odohralo na konci januára 1938. Ježiš požiadal svoju dôverníčku, aby povedala ostatným, že sviatok Božieho milosrdenstva vytryskol z jeho vnútra pre potechu celého sveta.

(Andrzej Witko – Úcta k Božiemu milosrdenstvu)

Farská matrika:

Marec