v 48. týždni od 27. novembra – do 3. decembra 2017.

Pondelok Pondelok 34. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu a Mateja
27.novembra v Cezročnom období   Pavolovcov

Utorok Utorok 34. týždňa
28.novembra v Cezročnom období

Streda Streda 34. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jána a Františku
29.novembra v Cezročnom období   Jaklovských

Štvrtok Sv. Ondreja, apoštola 18:00 Sv. omša  za ✟ Ľudmilu a Juraja
30.novembra (sviatok)   Jaklovských

Piatok Piatok 34. týždňa 18:00 Sv. omša  za ✟ Alžbetu, Michala a
1.decembra v Cezročnom období   Eduarda Klešíkovcov

Sobota Panny Márie v sobotu 08:00 Sv. omša  za ✟ Annu a Jána
2.decembra     Semančíkovcov

Nedeľa PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za ružencové bratstvo
3.decembra   10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ (Vešpery)

Nedeľa PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA 08:00 Z. Podprocká
  10:00 L. Grácová, D. Morvayová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši. Pre birmovancov v sobotu 7. decembra.

V sakristii si môžete prevziať kalendáre  a podielové knihy Spolku sv. Vojtecha a kúpiť kalendáre na budúci rok.

V nedeľu je zbierka na katolícku Charitu.

Deti, ktoré majú záujem o koledovanie v Dobrej novine, nech sa zapíšu na zoznam na stolíku.

BOH S MÁRIOU ZVÍŤAZÍ AJ V NAŠOM ŽIVOTE

Diecézna púť v Úhornej na sviatok Panny Márie Snežnej 6. augusta 2017 Homília Mons. Stanislava Stolárika

(dokončenie)

Všetko toto, milí bratia a sestry, čo bolo povedané, i to, čo nebolo vyslovené, je stále sadením toho, čo sadil aj starček, s ktorým som začal v úvode. On sadil, hoci vedel, že tých jabĺk sa už nedožije, ale sadil. Aj my sadíme, každý jeden. A mnohé veci prídu až po nás. Možno sadíme niečo nedobré. Možno výslovne zlé. Ale to prinesie nejakú úrodu, a to sa bude dotýkať ľudí po nás. Z našich úmyslov modlitieb sa vytratila napríklad prosba modliť sa za duše v očistci, ktoré sú tam pre náš zlý príklad! Pre pohoršenie, ktoré sme my dali, alebo preto, že sme im  neodovzdali vieru. A  predstavte si, že by títo ľudia mohli byť aj v zatratení pre  náš zlý príklad, pre naše pohoršenie, pre naše neodovzdanie viery. Dávajme do modlitieb, dávajúc pozor na seba, aj túto prosbu. Vyprosujme milosť skoršieho vstupu duší z očistca do neba, zvlášť tých, ktorí sú tam preto, lebo my sme im to zavinili a zapríčinili.

Milí bratia a sestry, aj keď všeličo môže byť náročné a iste aj býva, znova si pripomeňme, že aj Panna Mária v Portugalsku vstúpila do prostredia, do akého vstúpila. Bolo to prostredie, ktoré ani politicky, ani inak v tom čase nebolo Bohu, Cirkvi a Márii naklonené. A predsa Panna Mária tam zvíťazila. A ak nedáme  Pánu Bohu z vreca nášho života len to najmenšie a najhoršie zrniečko, ale aspoň nejakú tú hrsť, verte, že aj my dovolíme, aby Boh  s Máriou zvíťazili aj v našom živote. Amen.

„Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa a pre evanjelium, zachráni si ho. Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a svojej duši by uškodil?! Lebo za čo vymení človek svoju dušu?! Kto sa bude hanbiť za mňa a za moje slová pred týmto cudzoložným a hriešnym pokolením, za toho sa bude hanbiť aj Syn človeka, keď príde v sláve svojho Otca so svätými anjelmi.“

sv. Marek 8, 35 – 38