B45A9071

v 36. týždni od 4. septembra – do 10. septembra 2017.

Pondelok Pondelok 22. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefa Krupeľáka
4.septembra v Cezročnom období

Utorok Utorok 22. týždňa 15:30 P.sv. omša za ✟ Máriu Molnárovú
5.septembra v Cezročnom období 16:30 Pohrebné obrady v Dome smútku

Streda Streda 22. týždňa 07:00 Sv. omša za duše v očistci
6.septembra v Cezročnom období

Štvrtok Sv. košických mučeníkov 18:00 Sv. omša za ✟ Helenu Vincovú,
7.septembra     mesačná

Piatok Narodenie Panny Márie 07:00 Sv. omša za oslobodenie od závislosti
8.septembra     na počít. hrách, a za Božiu pomoc
      a ochranu pre Samuela
  18:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti

Sobota Panny Márie v sobotu 07:30 Sv. omša za ✟ Máriu a Jána
9.septembra     Hanigovských

Nedeľa 23. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša na poďakovanie za dožité roky
10.septembra OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za obyvateľov obce

Piatok Narodenie Panny Márie 07:00 H. Majcherová
18:00 M. Schmotzerová, S. Schmotzerová
Nedeľa 23. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 D. Vincová, S. Cingeľ
OBDOBÍ 10:00 J. Kurjan, J. Brada

Pondelok 4. septembra je deň diecéznej poklony najsvätejšej sviatosti (9:30 – 12:00, 14:00 – 18:00).

V sobotu od 9:00 hod. katechéza pre birmovancov.

V nedeľu pobožnosť nebude.

VZÁCNY PASTIER DIECÉZY – BISKUP RÓBERT POBOŽNÝ

Homília Mons. Stanislava Stolárika  v Tisovci – 45. výročie úmrtia biskupa Róberta Pobožného.

(pokračovanie)

Biskup Róbert Pobožný prakticky celý svoj kňazský život prežil v Rožňave. Po vojne, keď bolo ešte trošku slobodnejšie, pracoval v školskej komisii, venoval sa rôznym aktivitám v Rožňave, rehoľným  sestričkám. Samozrejme, keď potom nastúpil kríž útlaku a totalitného režimu, už to bolo celkom iné. Ale to, čo načerpal a čím bol formovaný v mladosti, keďže pochádzal z jednoduchých pomerov, to si niesol celý život. „S ľudom som pracoval vždy a nebol by som sluhom Božím, keby som s ľudom a za ľud nepracoval.“ Sám pochádzajúci z početnej rodiny hovorieval: „Čím početnejšia rodina, tým plnšia radosť. Sám som to skusoval vo svojom detstve a je mi to stále vďačnou spomienkou.“ Aj ja pochádzam z početnej rodiny a som veľmi vďačný Pánu Bohu za to, že moji rodičia v ťažkých časoch prechodu –vojny, potom keď prišli päťdesiate, šesťdesiate roky, mali odvahu prijať 8 detí a  vychovávať nás. Som vďačný rodičom. Dostali sme od nich dobrú školu modlitby. Veľmi sa stotožňujem aj v tomto smere s pánom biskupom Pobožným. Záver jeho života bol už modlitbou, obetou, stálym pamätaním na všetkých, ktorých mu Pán zveril v diecéze.  Dovolím si povedať, milí Tisovčania, môžete byť právom hrdí na svojho rodáka, ale buďte aj vďační za tento príklad života viery a života pastiera. A buďte zároveň tými, ktorí v  šľapajach svojho veľkého rodáka chcú pokračovať aj v náročných podmienkach, v ktorých aktuálne žijete. Ani on, viete veľmi dobre, nežil v ideálnom čase, v ideálnych podmienkach; aj on, ako som vám to aspoň nakrátko načrtol, musel dennodenne prekonávať množstvo, množstvo prekážok. Ale čo dokáže sila viery, čo dokáže sila ochoty a sila obety; to znova dokumentuje jeho život.