v 34. týždni od 21. augusta – do 27. augusta 2017.

Pondelok Sv. Pia X., pápeža 06:45 Sv. omša za ✟ Jakuba Koščáka
21.augusta (spomienka)

Utorok Preblahoslavenej Panny Márie
22.augusta Kráľovnej (spomienka)

Streda Sv. Ruženy Limskej, panny
23.augusta (ľubovoľná spomienka)

Štvrtok Féria
24.augusta

Piatok Sv. Jozefa de Calasanz, kňaza
25.augusta (ľubovoľná spomienka)

Sobota Panny Márie v sobotu
26.augusta

Nedeľa 21. EDEĽA v CEZROČNOM 07:30 Sv. omša za zdravie a Božie požehnanie
27.augusta OBDOBÍ   Anny
  09:00 Sv. omša za ✟ ružencového bratstva

Nedeľa 21. EDEĽA v CEZROČNOM 07:30 H. Majcherová, Z. Morvayová
OBDOBÍ 09:00 M. Schmotzerová, S. Schmotzerová

VZÁCNY PASTIER DIECÉZY – BISKUP RÓBERT POBOŽNÝ

Homília Mons. Stanislava Stolárika  v Tisovci – 45. výročie úmrtia biskupa Róberta Pobožného.

(pokračovanie)

Po polnoci z 8. na 9. júna 1972, keď začínal deň Božského Srdca Ježišovho, odovzdal svoju šľachetnú dušu najvyššiemu Kňazovi Ježišovi Kristovi a odišiel do večnosti. Jeho posledné slová boli: „Biskup sa modlí za vás.“ Je to krásny odkaz, ktorému sa snažím i ja sám byť nestále verný. Modlím sa za vás, za všetkých. Každú nedeľu a prikázaný sviatok za vás, za celú diecézu slúžim sv. omše. Ale aj v iné dni. 16.-teho dňa každého mesiaca sa spolu zjednocujeme v modlitbe za diecézu, biskupa a na stanovený úmysel a tak prosíme za seba navzájom. Máme  pripravené modlitby za kňazov, ktoré už prišli aj do tejto farnosti a máme ich aj so sebou, môžete si ich vziať. Aby sme cítili túto jednotu, aby sme ju vytvárali. Mne nie je jedno, že táto farnosť musí byť zastupovaná z Michalovej. Ja by som bol rád, keby tu už mohol byť pastier. Modlime sa na ten úmysel. Pán Boh je mocnejší, ako my, i ako ja. My nedokážeme na všetko nachádzať riešenia. Ale ak sa  budeme modliť, Pán Boh ponúkne riešenie; ak o to stojíme, lebo je zaujímavé, že už niekedy nechceme mať v blízkosti pastiera. Sv. Ján Vianney nám hovorí: „Nechajte farnosť bez kňaza a uvidíte, čo tam bude po dvadsiatich rokoch. Všetko spustne.“ Tak vás prosím i vyzývam, aby sme sa naďalej modlili spoločne i na tento úmysel a aby sme zachytili ponúknuté Božie riešenie, ktoré príde z neba. Pán Boh nám ho ukáže.

“Nič tak neosvecuje rozum a nehýbe vôľu ako modlitba, najmä rozjímavá, keď ju konáme s celým srdcom.”

sv. František Saleský