v 30. týždni od 24. júla – do 30. júla 2017.

Pondelok Pondelok 16. týždňa 18:00 Sv. omša  za ✟ Marka Majerčáka
24.júla v Cezročnom období

Utorok Sv. Jakuba, apoštola 18:00 Sv. omša za Annu a Ondreja
25.júla (sviatok)

Streda Sv. Joachima a Anny 07:00 Sv. omša na úmysel ordinára
26.júla (spomienka) 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefa (mesačná)
    a Annu Jasminských

Štvrtok Štvrtok 16. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Benka,
27.júla v Cezročnom období   polročná

Piatok Piatok 16. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Karola Jasaňa
28.júla v Cezročnom období   výročná

Sobota Sv. Marty (spomienka) 08:00 Sv. omša na úmysel
29.júla

Nedeľa 17. NEDEĽA v CEZROČNOM 16:00 Sv. omša ku cti  sv. Tadeáša
30.júla OBDOBÍ

Streda Sv. Joachima a Anny 07:00 H. Majcherová

V dňoch 27. – 29. júla bude vo farnosti putovná socha Fatimskej Panny Márie (27.7. o 17:15 privítanie sochy a ruženec, 28.7. o 17:30 ruženec, 29.7. o 7:30 ruženec, po sv. omši rozlúčka).

28. úla je deň diecéznej poklony od 9:00 – 12:00 a od 14:00 – 17:30 hod.

V nedeľu je odust sv. Anny:

V sobotu od 16:30 spovedanie, 17:00 sv. omša, modlitba ruženca, krížová cesta a adorácia.

V nedeľu sv. omše o 7:30 (slov.), 9:00 (maď.), 10:30 slávnostná (o. biskup Stanislav).

VZÁCNY PASTIER DIECÉZY – BISKUP RÓBERT POBOŽNÝ

Homília Mons. Stanislava Stolárika  v Tisovci – 45. výročie úmrtia biskupa Róberta Pobožného.

1. časť

V deň slávnosti Najsvätejšej Trojice, či už tu, v tejto farnosti, ale aj v celej diecéze, si pripomíname  hoci možno nie celkom náležitým spôsobom, ale predsa, 45. výročie úmrtia apoštolského administrátora Rožňavskej diecézy Dr. Róberta Pobožného, ktorý pochádzal práve z Vašej farnosti. Chceme  prejaviť našu hlbokú vďaku voči Pánu Bohu, že pán biskup Pobožný patril medzi tých, ktorí aj pochádzali z diecézy, aj stáli na jej čele toľké roky. On stál na čele Rožňavskej diecézy 27 rokov, z toho 4 roky ako kapitulný vikár  a 23 rokov ako biskup. Chcel by som dnes hovoriť o ňom  a možno sčasti aj zhodnotiť jeho biskupskú službu, nad ktorou sme sa zamýšľali my, kňazi počas prvého polroka tohto roka v rámci našich kňazských rekolekcií. Sme vďační práve vášmu duchovnému otcovi Dr. Kundríkovi, že nám poskytol tieto zamyslenia zo svojej doktorskej práce o biskupovi Pobožnom. Takto sme sa mohli  viac oboznámiť so životom tohto vzácneho človeka. Môžeme to vyjadriť tak, ako to v živote veľakrát býva: „Niekoho neosloví nič.“

Taký človek môže povedať: žil životom celkom bežného kňaza, biskupa, ktorý stojí na čele diecézy. Ale ste tu mnohí rodičia, ktorí v živote zodpovedne beriete svoju úlohu otca a mamy a keď prechádzate rôznymi etapami  života, viete veľmi dobre, koľko síl  treba na to, aby ste pri  zmenách času, doby, dokázali obhájiť dobro svojej rodiny,  postarať sa o rodinu a  o výchovu detí. Aké je to veľakrát náročné.