v 26. týždni od 26. júna – do 2. júla 2017.

Pondelok Pondelok 12. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Magdalénu Petrášovú,
26.júna v Cezročnom období   výročná

Utorok Utorok 12. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Erika
27.júna v Cezročnom období

Streda Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka 19:00 Sv. omša za ✟ Štefana Jaklovského,
28.júna (spomienka)   synov Vladimíra a Ľubomíra

Štvrtok SV.PETRA a PAVLA, APOŠTOLOV 07:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
29.júna (SLÁVNOSŤ) 18:00 Sv. omša za ✟ružencového bratstva

Piatok Prvých svätých mučeníkov 07:00 Sv. omša za ✟ s. Oľgu
30.júna Cirkvi v Ríme (ľ. spomienka)

Sobota Panny Márie v sobotu 07:30 Sv. omša za ✟ s. Oľgu
1.júla (slávnosť)

Nedeľa 13.NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
2.júla OBDOBÍ 10:00 Sv. omša na poďakovanie za spoločné
    prežité roky, za zdravie a Božie
    požehnanie
  14:30 POBOŽNOSŤ ( radostný ruženec a
  premienka)

Štvrtok SV.PETRA a PAVLA, APOŠTOLOV 07:00 H. Majcherová
(SLÁVNOSŤ) 18:00 M. Schmotzerová, S. Schmotzerová

Nedeľa 13.NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Z. Berciková
OBDOBÍ 10:00 O. Brada, Z. Bradová

V sobotu o 7:00 sv. ruženec, po sv. omši poklona a o 17:30 adorácia za rodiny.

Záujemcovia o púť do Gaboltova v sobotu 15. júla na večerný program nech sa zapíšu na zoznam.

Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

(pokračovanie)

Hovorím o  svojom postoji, a hlbokom chápaní zasvätenia sa a to aj na základe postoja sv. Jána Pavla II., ktorý sa zasvätil Panne Márii a nemal s tým problém, hoci na začiatku to v sebe riešil, ako sa priznáva, keď hovorí: Zdalo sa mi to, akoby Panna Mária bola nejako väčšmi vyzdvihnutá. Hovorím len prerozprávaným štýlom, teraz ho necitujem presne, ale je to pre jednoduchšie porozumenie. Ale potom, keď sa stretol s náukou sv. Ľudovíta Máriu Grigniona z Montfortu a v nej sa dočítal, že celá mariánska úcta je kristocentrická,  teda vedie ku Kristovi,  znova sa presvedčil o tom, čo dávne veky formulovali do jednoduchej vety: „Skrze Máriu k Ježišovi.“ Pretože  odovzdať sa Márii, znamená vždy smerovať k Ježišovi. To neznamená zastať kdesi na polceste, zastať len pri Márii. Mária nás vždy, ak sa jej úprimne odovzdáme, vždy nás vedie k Ježišovi. A my potrebujeme toto lono mamy, ktoré nás znova rodí. Nikodémovi Pán Ježiš povedal:  kto sa znova nenarodí… A my sa znova rodíme v tomto nádhernom lone našej Mamy ktorej sme boli odovzdaní pod Ježišovým krížom v tej veľmi ťažkej chvíli, keď On zomieral  a ona nás vtedy všetkých prijala ako Matka. A tam nastáva nádherný vzťah nášho detinstva voči Panne Márii – Matke. To prekrásne spojenie – nás, detí, ktoré Panna Mária berie za svojich synov a dcéry. Ak pokračujeme v poznávaní  náuky sv. Ľudovíta Máriu Grigniona z Montfortu, veľkého mariánskeho ctiteľa, ktorého sa veľmi držal aj sv. Ján Pavol II., dozvedáme sa, čo sa deje, ak v človekovi rastie mariánska úcta: „A keď Duch Svätý uvidí v človekovi Pannu Máriu doslova tak, tam Duch Svätý musí prísť. A  Duch Svätý vtedy začne v tomto človekovi ešte väčšmi účinkovať. Tak, ako Duch Svätý začal účinkovať v Panne Márii, keď ju naplnil. Počala z Ducha Svätého. Tak ak v človekovi je sila tejto mariánskej úcty, Duch Svätý tam príde a začne účinkovať mimoriadnym spôsobom.“ A ak sa pýtame prečo možno nevidieť mimoriadne účinky Ducha Svätého v ľuďoch, mohli by sme odpovedať: možno práve aj preto, že je málo správnej mariánskej úcty.