foto: Alexander Jiroušek

v 25. týždni od 19. júna – do 25. júna 2017.

Pondelok Pondelok 11. týždňa 19:00 Sv. omša za + Máriu Štovčíkovú,
19.júna v Cezročnom období   mesačná

Utorok Utorok 11. týždňa 18:00 Sv. omša za + Jolanu Sopkovú,
20.júna v Cezročnom období   výročná

Streda Sv. Alojza Gonzágu 18:00 Sv. omša za + Magdalénu Petrá – šovú, výročná
21.júna rehoľníka (spomienka)

Štvrtok Štvrtok 11. týždňa
22.júna v Cezročnom období

Piatok Najsv.Srdca Ježišovho 07:00 Sv. omša na odprosenie a zmierenie B. Srdca
23.júna (slávnosť) 18:00 Pro vivis defunctisque familiae

Sobota Narodenie sv.Jána Krstiteľa 07:30 Sv. omša za + Jozefa
24.júna (slávnosť)

Nedeľa 12.NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
25.júna OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za rod. Jasaňovú
  14:30 POBOŽNOSŤ (k Božskému Srdcu)

Piatok Najsv.Srdca Ježišovho 07:00 H. Majcherová
(slávnosť) 18:00 M. Schmotzerová, S. Schmotzerová

Sobota Narodenie sv.Jána Krstiteľa 07:30 Z. Podprocká, I. Klešík
(slávnosť)

Nedeľa 12.NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Z. Morvayová
OBDOBÍ 10:00 V. Drábiková, Z. Slovenkaiová

V piatok po sv. omši bude adorácia s modlitbou zasvätenia Božskému Srdcu (úplné odpustky).

Po sv. omši bude bude  ďaľšie zo stretnutí  nad evanjeliom sv. Marka na fare.

V sobotu katechéza pre birmovancov.

Záujemcovia  o púť do Gaboltova v sobotu 15. júla na večerný program nech sa zapíšu na zoznam.

Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

(pokračovanie)

„Áno, prišla chvíľa“, počuje Lucia v roku 1929, „kedy Boh žiada, aby Svätý otec spojený so všetkými biskupmi zasvätil Rusko môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Pán sa nesťažoval“, pokračuje ďalej Panna Mária, „iba na veľké hriechy, ale aj na našu nechuť a nedbalosť v plnení jeho prianí.“ Veľakrát práve tá ľahostajnosť je možno ešte horšia, ako samotný hriech, lebo tam, kde nie je ľahostajnosť a ak aj dôjde k hriechu, človek hľadá cestu zmierenia. Ale tam, kde je ľahostajnosť, tam sa mávne rukou, akoby nič sa neudialo a ide sa ďalej. Ale tam nedochádza k potrebnému a opravdivému zmiereniu.

Tu by som sa len nakrátko sa dotkol termínov zasvätenie a zverenie, lebo aj na Slovensku sa hľadá termín, ktorý by najlepšie vyjadril to, o čom chceme hovoriť.  Treba si ceniť prácu teológov, ktorí to chcú vysvetliť. Ale mne sa zdá, samozrejme nemusia všetci so mnou súhlasiť, že termín zasvätenie, ktorý požaduje aj Lucia, ako čítame z posolstva Panny Márie: „aby sa zasvätilo Rusko môjmu Nepoškvrnenému Srdcu“; nie zverilo, ale zasvätilo, že tento termín  je správnejší. Skúsim to vysvetliť aj takto: v našom jazyku, keď niekto povie: „zasvätil som sa práci“, každý to berie  normálne; zasvätil sa takému alebo takému štýlu, alebo tej téme, či takému poslaniu. Hodilo by sa povedať: zveril som sa tej práci? Je to o inom. Poviem to aj inak a verím, že teológovia nebudú na mňa veľmi nedobre pozerať. Keď vstúpim do autobusu, zasvätím sa šoférovi? Ja sa mu zverím. Lebo zasvätenie považujem za čosi hlboko osobné. A toto sa deje vo chvíli, keď sa zasväcujeme Panne Márii. Aby sme s tým nemali problémy, môžeme si veľa o tom naštudovať z postoja svätého pápeža Jána Pavla II., ktorý sa zasvätil Panne Márii a povedal „Totus tuus, Mária“. „Celý som tvoj, Mária.“ Ešte azda doplním, že aj Direktórium o ľudovej zbožnosti a liturgii z roku 2002 ráta s obidvoma termínmi. Teda, ak niekto používa ten alebo ten termín, je to správne.