v 10. týždni od 6 .marca 2017 – do 12. marca 2017.

Pondelok Pondelok po 1. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za porozumenie v rodine
6.marca

Utorok Utorok po 1. pôstnej nedeli
7.marca

Streda Streda po 1. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za zomrelých kňazov
8.marca

Štvrtok Štvrtok po 1. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za ✟ Jozefa Štovčíka,
9.marca   mnesačná

Piatok Piatok po 1. pôstnej nedeli 18:00 Sv. omša za Božie požehnanie pre
10.marca     rod. Petra a Zdenky

Sobota Sobota po 1. pôstnej nedeli
11.marca

Nedeľa DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
12.marca   10:00 Sv. omša za členov Zboru sv. Barbory
    a ich rodiny
  14:30 POBOŽNOSŤ (Krížová cesta )
Nedeľa DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA 08:00 Z. Morvayová
  10:00 V. Drábiková, Z. Slovenkaiová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Katechéza pre birmovancov v sobotu od 9:00 hod.

V piatok o 17:30 Krížová cesta.

Kántry dni: streda, piatok a sobota. Ich obsah je príprava na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.

Duchovná príprava na zasvätenie diecézy Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie má privilégium získavania úplných odpustkov.

Na žiadosť diecézneho otca biskupa Mons. Stanislava Stolárika udelila Apoštolská penitenciária milosť získavania úplných odpustkov počas prípravy na zasvätenie diecézy Nepoškvrnenému srdcu Panna Márie. Pre všetkých veriacich diecézy, pri splnení obvyklých podmienok, ktorí sa zúčastnia na: pobožnostiach spojených s návštevou putovnej sochy Panny Márie fatimskej, pobožnostiach prvých sobôt od 4. februára do 7. októbra 2017, ako aj pre všetkých veriacich, ktorí sa z dôvodu choroby alebo iného vážneho dôvodu nemôžu fyzicky zúčastniť na modliacom sa spoločenstve, ale sa s ním duchovne spoja modlitbou.

Úplné odpustky v pôste

1. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenie k druhému a rozjímal o umuče­ní a smrti Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť. Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté odpustky, a to čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny.
  1. Veriaci, ktorý sa v piatok v Pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

„Mária je cesta, ktorá vedie ku Kristovi.“

sv. Ján Pavol II.