Kostol Všetkých svätých

v 19. týždni od 4. mája – do 10. mája 2020.

K obnoveniu verejných bohoslužieb

Vzhľadom k  súčasným protiepidemiologickým norám je kapacita farského kostola  38  osôb (6 na predných lavičkách po oboch stranách, 24 v laviciach, 3 vzadu na lavičkách , 5 na chóre), čo na pracovné dni v týždni stačí. Nestačilo by to však na nedele a sviatky. Preto žiadam, aby sa účastníci sv. omší v sobotu večer, nedeľu a vigílie sviatkov dopredu nahlásili

telefonicky na čísle FÚ (po 20.00 hod). Po naplnení kapacite možno využiť miesta na státie pred kostolom, kde je ozvučenie (so zachovaním odstupov 2 m). Je to dôležité zvlášť v prípade nepriaznivého počasia: aby tí, na ktorých sa nedostane miesto, nemuseli odísť „naprázdno“ alebo ostať pred kostolom v daždi a zime. Pripomínam, že stále trvá dišpenz o nedeľnej a sviatočnej omše.

Ide teda o sv. omše v sobotu o 18.00, nedeľu o 8.00 (pre seniorov) a o 10.00 pre ostatných. Na tieto omše si zabezpečte „miestenky“, alebo využite pobyt na čerstvom vzduchu pred kostolom J. V prípade, že by záujem prevyšoval kapacitné možnosti týchto sv. omší, možno pridať ďalšie v nedeľu popoludní a v sobotu večer (to zatiaľ nepredpokladám)

V prípade, že by tieto tri, resp. štyri stačili, dalo by sa uvažovať o jednej navyše pre birmovancov resp. prvoprijímajúcich. Prvé sv. prijímanie bolo plánované na prvú júnovú nedeľu, t.j. 7. 6. Aj keby sa predpisy dovtedy ešte viac uvoľnili, nepredpokladám, že by to šlo podľa pôvodného plánu. Prosím rodičov prvoprijímajúcich o stretnutie v nedeľu o 11.30 v kostole – treba sa dohodnúť, ako ďalej: posunúť termín, rozdeliť deti do dvoch alebo viac skupín….

o.Angelus, farár

Pondelok Pondelok po 4. veľkonočnej
4.mája nedeli

Utorok Utorok po 4. veľkonočnej
5.mája nedeli

Streda Streda po 4. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za obrátenie hriešnikov
6.mája nedeli

Štvrtok Prenesenie sv. otca Norberta 18:00 Sv. omša za ✟ Cecíliu Juhárovú,
7.mája   výročná

Piatok Piatok po 4. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Štefana Katušáka,
8.mája nedeli   výročná

Sobota Vigília 4. veľkonočnej 18:00  Sv. omša za ✟ s. Augustínu
9.mája nedele

Nedeľa 5. veľkonočná nedeľa 08:00 Sv. omša za ✟ s. Augustínu
10.mája   10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
Sobota Vigília 4. veľkonočnej 18:00 O. Brada, Z. Bradová
nedele
Nedeľa 5. veľkonočná nedeľa 08:00 Z. Morvayová
    10:00 I. Drábik, V. Drábiková

Kostol bude otvorený pre súkromnú modlitbu vo štvrtok a piatok  18:45 – 19:15.

Pred sv. omšami v týždni bude loretánske litánie.

Nedeľný popoludňajší program podľa dovtedajšieho vývoja.

Vstup na sv. omše v sobotu večer a v nedeľu len pre vopred nahlásených (t. č. na FÚ po 20:00). Sv. omša v nedeľu o 8:00 je rezervovaná pre seniorov.

Sviatosť zmierenia a sv. prijímanie mimo omše na individuálne požiadanie (ako doteraz).