B45A9071

v 46. týždni od 13. novembra – do 19. novembra 2017.

Pondelok Pondelok 32. týždňa
13.novembra v Cezročnom období

Utorok Utorok 32. týždňa 18:00 Sv. omša za zdravie a trpezlivosť
14.novembra v Cezročnom období   v chorobe pre Mikuláša

Streda Sv. Alberta Veľkého, biskupa
15.novembra a učiteľa Cirkvi (ľ. spomienka)

Štvrtok Štvrtok 32. týždňa
16.novembra v Cezročnom období

Piatok Sv. Alžbety Uhorskej
17.novembra rehoľníčky (spomienka)

Sobota Panny Márie v sobotu
18.novembra

Nedeľa 33. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za Annu Poprockú, za zdravie
19.novembra OBDOBÍ   a požehnanie
  10:00 Sv. omša na poďakovanie za dožité roky,
    za Božie požehnanie a ochranu rodiny
  14:30 POBOŽNOSŤ

Nedeľa 33. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Z. Berciková
OBDOBÍ 10:00 V. Drábiková, Z. Slovenkaiová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov bude v nedeľu po druhej sv. omši.

V sakristii si môžete prevziať kalendáre a podielové knihy  spolku sv. Vojtecha a kúpiť kalendáre na budúci rok.

BOH S MÁRIOU ZVÍŤAZÍ AJ V NAŠOM ŽIVOTE

Diecézna púť v Úhornej na sviatok Panny Márie Snežnej 6. augusta 2017 Homília Mons. Stanislava Stolárika

(pokračovanie)

Našim krížnikom, ktorý nás ničí, je veľakrát ignorancia. Ignorancia, ktorá nechce vidieť tieto problémy. Ignorancia potom spôsobuje ďalšie zlo, ktoré môže prísť. Starosta vo Fatime vedel, že treba deti vystrašiť. Starosta vedel, že im treba zabrániť stretnutie s Pannou Máriou. Pozrite, koľko je takých, akože „starostov“, otcov, mám, vychovávateľov, možno aj kňazov, ktorí zabraňujú stretnutie sa ľudí s Pannou Máriou. Možno je to veľmi tvrdé konštatovanie, ale je pravdivé. Koľkí otcovia hovoríte doma o Panne Márii? Koľké mamy…? Ja len ďakujem vám, kňazom,  ktorí ste podporovali iniciatívu našich Deviatnikov k Panne Márii Fatimskej. Ale, ak niektorý kňaz odignoroval túto výzvu, postavil sa na roveň onoho starostu, ktorý zabránil stretnutie sa Božích detí s Pannou Máriou. Ak sa k tomu postavil pozitívne, túto duchovnú aktivitu ohlásil, inicioval a ďalší to odignorovali, títo takisto zabránili stretnutiu sa  s Pannou Máriou, ako to urobil fatimský starosta v auguste 1917 voči trom deťom, ktoré sa mali stretnúť s Pannou Máriou. To je veľmi bolestivé konštatovanie. Stále, na každý mesiac máme stanovený úmysel za diecézu. Teším sa, že v rožňavskej katedrále sa každú nedeľu číta tento úmysel. Ale znova je bolestivé, keď ani kňaz nevie, aký je aktuálny úmysel. Máme tento úmysel: Aby sa fatimské posolstvo v našom  živote plne zakorenilo, žilo, uplatňovalo. Toto je na tento polrok. Ale to treba pripomínať! Ignoranciou sa zabraňuje stretnutiu s Pannou Máriou. Toto sú veľmi vážne veci!