v 29. týždni od 17. júla – do 23. júla 2017.

Pondelok Sv. Andreja – Svorada a Benedikta, 18:00 Sv. omša  za ✟ Vincenta Benka
17.júla pustovníkov (spomienka)   a rodičov Gejzu a Cecíliu

Utorok Utorok 15. týždňa 07:00 Sv. omša na úmysel darcu
18.júla v Cezročnom období

Streda Streda 15. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Štefániu Schikerleovú,
19.júla v Cezročnom období   mesačná

Štvrtok Štvrtok 15. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Prof. Vincenta Jasaňa
20.júla v Cezročnom období

Piatok Sv. Vavrinca z Brindisi, kňaza 18:00 Sv. omša za ✟ Viktora Veselého,
21.júla a uč. Cirkvi (ľ. spomienka)   výročná

Sobota Sv. Márie Magdalény 07:30 Sv. omša za ✟ Jozefa Krajňáka
22.júla (spomienka)

Nedeľa 16. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
23.júla OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za Božie požehnanie
    a na poďakovanie za spoločné prežité roky
  14:30 POBOŽNOSŤ

Nedeľa 16. NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00  M. Schmotzerová, S. Schmotzerová
OBDOBÍ 10:00  L. Grácová, Z. Grácová

28. júla je deň diecéznej poklony.

“Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

(pokračovanie)

Preto Svätý otec Ján Pavol II. povedal: „Jeden mieril, ale iná ruka viedla guľku.“ Preto sa nečudujeme, že keď šiel do Fatimy, dal do koruny Panny Márie projektil, ktorým bol postrelený, zranený.  Od tejto chvíle s veľkou vďakou ešte väčšmi prežíval   plnú odovzdanosť do rúk Božích a do rúk Panny Márie. Ba ako zaznačil jeho slová osobný tajomník, dnes už emeritný krakowský arcibiskup kardinál Dziwisz,: „Keď som si do atentátu plánoval svoj program, svoje cesty všetko sám, od tejto chvíle to všetko zverujem do rúk Panny Márie a ona mi robí program.“

Je to nejaká chiméra? Je to fatalizmus? Teda je to čosi nereálne? Keby sme sa nechali vtiahnuť do hĺbky tohto tajomstva, o ktorom rozprávame, čo je to zasvätenie, čo znamená to plné odovzdanie sa, porozumeli by sme, že to nie je ani nejaká mágia, či chiméra, ani nijaká fikcia. To je reálna komunikácia človeka s Bohom. Je to plná  otvorenosť, o ktorej čítame takmer na každej jednej stránke Svätého Písma. Skutočne môžeme len ďakovať aj za túto ponuku neba, keď sme pozvaní k tomu, aby sme sa zasvätili a zároveň môžeme byť tými, ktorí do tohto zasvätenia zahrnú a pozvú aj ďalších. Preto aj my na záver každej jednej prednášky robíme krátke (3 x Zdravas; Pod Tvoju ochranu), to najjednoduchšie zasvätenie sa Panne Márii. Učte tomu doma všetky svoje deti. Možno aj keby raz v živote  na to zabudli, oni sa k tomu vrátia. V kritickej chvíli života sa človek vracia k týmto hodnotám a k týmto oporám. A my chceme toto naozaj a opravdivo urobiť.