v 27. týždni od 3. júla – do 9. júla 2017.

Pondelok Sv. Tomáša, apoštola 18:00 Sv. omša  za ✟ Máriu, Jána
3.júla (sviatok)   a syna Vlastimila

Utorok Utorok 13. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Cecíliu a Jána
4.júla v Cezročnom období   Sopkovcov a rodičov

Streda Sv. Cyrila a Metoda 08:00 Sv. omša za zdravie a Božie požehnanie
5.júla slovanských vierozvestov 10:00 Sv. omša za ružencové bratsvo
(slávnosť)

Štvrtok Štvrtok 13. týždňa 07:00 Sv. omša ✟ Danielu a Agnesu
6.júla v Cezročnom období

Piatok Piatok 13. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Helenu Kováčovú,
7.júla v Cezročnom období   polročná

Sobota Panny Márie v sobotu 07:30 Sv. omša za ✟ Pavla Pačaia
8.júla

Nedeľa 14.NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
9.júla OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za zdravie a B. požehnanie
    Mariana s rodinou

Streda Sv. Cyrila a Metoda 08:00 Z. Podprocká, I. Klešík
slovanských vierozvestov 10:00 L. Grácová, D. Morvayová

Nedeľa 14.NEDEĽA v CEZROČNOM 08:00 Z. Morvayová
OBDOBÍ 10:00 J. Kurjan, J. Brada

Spovedanie pred prvým piatkom:

V kostole utorok a piatok od 16:00 hod.

Chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod. vo zvyčajnom poradí ulíc.

V piatok od 17:00 poklona Najsvätejšej Sviatosti.

Záujemcovia o púť do Gaboltova v sobotu 15. júla na večerný program,  nech sa zapíšu na zoznam.

Zbierka na charitatívne diela sv. otca vyniesla 167,-€. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a Božskému Srdcu Ježišovmu“

Televízne duchovné cvičenia vedené Mons. Stanislavom Stolárikom

(pokračovanie)

Vráťme sa aj k modlitbe, ktorú sa modlievame počas modlitby Anjel Pána. „Aby sme sa stali hodní Kristových prisľúbení.“ Opakujeme to, modlíme sa to a možno si niekedy ani nespomenieme, čo to znamená. Ale prisľúbenia Krista Pána poznáme z  tých prisľúbení, ktoré dalo   Božské Srdce. Veľa prisľúbení máme samozrejme v evanjeliách a v ďalších častiach Svätého písma. Teraz máme prisľúbenia, ktoré nám Boh dáva skrze Pannu Máriu a nám je len treba prosiť, aby sme sa stali hodní prisľúbení Kristových. Akt zasvätenia nás ešte väčšmi pripravuje na to, aby sme boli takto hodní. Ďalej sa z náuky sv. Ľudovíta Máriu Grigniona z Montfortu dozvedáme, že akt zasvätenia, to je posilnenie plnenia krstných sľubov v nás. Hovorí to celkom jednoduchým spôsobom. Poväčšine sme boli pokrstení ako malé deti a za nás ktosi, ako sa hovorí, odriekal krstné sľuby. Keď sme ich pri prvom sv. prijímaní  a birmovke opakovali, možno sme si veľmi ani neuvedomovali o čo ide, ale tento akt zasvätenia, hovorí sv. Ľudovít,  je znova zopakovaním našej ochoty plniť svoje krstné sľuby. Našej ochoty ešte väčšmi byť blízko Bohu. A keď to robíme v zasvätení sa Panne Márii, ako bolo spomenuté, vtedy Duch Svätý v nás ešte väčšmi pôsobí a nás preniká  a my už nie sme len nejakí priemerní, ale sme tí, ktorí prežívajú svoje detinstvo Božie čo možno najviac do hĺbky. Je tu však veľký zápas medzi satanom a Bohom. Satan vie, že človek sa radšej uspokojí s   priemernosťou a že nebude veľmi dbať o to, aby dôsledne žil svoje krstné sľuby a birmovné sľuby a tiež poslanie vyplývajúce z krstu a birmovky. A tak uspokojuje človeka: Netráp sa. Tu však máme náuku, ktorá nám hovorí krásnym štýlom a  spôsobom,  ako môžeme ešte väčšmi rozvinúť svoj duchovný život v sebe samých.