Kostol Všetkých svätýchRímskokatolícka farnosť Všetkých svätých v Poproči

v 17. týždni od 24. apríla – do 30. apríla 2017.

Pondelok Pondelok po 2. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Annu Spišákovú,
24.apríla nedeli   mesačná

Utorok Sv. Marka, evanjelistu, 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha /polroč./
25.apríla (sviatok)   a Cecíliu Petrášovcov

Streda Streda po 2. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Mihaľova,
26.apríla nedeli   mesačná

Štvrtok Štvrtok po 2. veľkonočnej 18:00 Sv. omša za ✟ Miroslava Šimkuľáka,
27.apríla nedeli   výročná

Piatok Sv. Ľudovíta Márie Grignion 07:00 Sv. omša za zdravie a požehnanie
28.apríla de Montfort, kňaza   pre rod. Majerčákovú
(ľubovoľná spomienka)

Sobota Sv. Kataríny Sienskej, panny 09:30 Sv. omša na úmysel celebranta
29.apríla a učiteľky Cirkvi, spolupatrónky
Európy (sviatok)

Nedeľa 3.VEĽKONOČNÁ NEDEĽA 07:30 Sv. omša za ružencového bratstva
30.apríla   09:00 Sv. omša na poďakovanie za
  75 rokov Márie H.

Nedeľa 3.Veľkonočná nedeľa 07:30 Z. Podprocká, I. Klešík
  09:00 M. Schmotzerová, S. Schmotzerová

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu nebude.

V nedeľu o 10:30 o. biskup slávi sv. omšu v Rudníku.

Na stolíku pod chórom sa možno zapísať na diecéznu púť  k Panne Márii Fatimskej do Boľkoviec v sobotu 13. Mája.

Nedeľa (čiže sviatok) Božieho milosrdenstva

„Túžim, aby prvá nedeľa po Veľkej noci bola sviatkom milosrdenstva,“ povedal Pán Ježiš sv. sestre Faustíne.(Den.299) O tomto želaní jej hovoril až štrnásťkrát, uvádzajúc pritom nielen čas slávenia sviatku v liturgickom kalendári, ale taktiež aj motív ustanovenia sviatku, spôsob prípravy na sviatok a spôsob jeho slávenia, ako i milosti s ním spojené.

„Duše hynú napriek môjmu trpkému umučeniu,“ povedal Pán Ježiš, keď vysvetlil dôvod ustanovenia sviatku, „Dávam im poslednú nádej na záchranu – sviatok môjho milosrdenstva. Ak nebudú zvelebovať moje milosrdenstvo, zahynú naveky.“(Den.965) Sviatok má byť teda dňom veľkej úcty k Bohu v tajomstve jeho milosrdenstva, ktoré je prameňom a motívom všetkých diel Boha voči človeku, hlavne diela vykúpenia. Taktiež to je – z Božej vôle – deň veľkej milosti pre všetky duše, najmä pre hriešnikov, ktorí najviac potrebujú Božie milosrdenstvo. „Sviatok môjho milosrdenstva,“ hovoril Pán Ježiš, „vytryskol z môjho vnútra pre potešenie celého sveta.“ (Den.1517)

Úplné odpustky v Nedeľu Božieho milosrdenstva

Každý, kto si dnes pri verejnom vystavení obrazu Božieho milosrdenstva v kostole nábožne uctí tento obraz a splní predpísané podmienky na získanie úplných odpustkov (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca) a pomodlí sa Modlitbu Pána a Verím v Boha a pridá k tomu nábožný vzdych vzývajúci Božie milosrdenstvo (napr. Milosrdný Ježišu, dôverujem v teba), môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci

.

„Modlitba je rozhovor duše s Bohom.“

sv. Augustín