v 6. týždni od 6.februára 2017 – do 12. februára 2017.

Pondelok Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, 18:00 Sv. omša  za ✟ Jozefa a Margitu
6.februára mučeníkov (spomienka)   Matejovcov a rodičov

Utorok Utorok 5. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Stanislava Juhása,
7.februára v Cezročnom období   rodičov a súrodencov

Streda Streda 5. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Annu Hiľovskú,
8.februára v Cezročnom období   polročná

Štvrtok Štvrtok  5. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Helenu Kováčovú,
9.februára v Cezročnom období   mesačná

Piatok Sv. Školastiky, panny 18:00 Sv. omša za ✟Štefana Urbančíka
10.februára (spomienka)   a Cecíliu r. Vindtovú

Sobota Panny Márie v sobotu
11.februára

Nedeľa ŠIESTA  NEDEĽA 08:00 Sv. omša za rod. Petra a Veroniky
12.februára v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ ( l. litánie, adorácia)

Nedeľa Šiesta  nedeľa v Cezročnom 08:00 H. Majcherová
období 10:00 Z. Bradová, I. Sopková

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

V stredu bude deň diecéznej poklony Najsvätejšej sviatosti.

Katechéza pre birmovancov v sobotu od 9:00 hod.

Pastiersky list rožňavského diecézneho biskupa Mons. Stanislava Stolárika pred „fatimským deviatnikom“ a zasvätením Rožňavskej diecézy

1.časť

V tomto týždni je pred nami prvá sobota mesiaca február. Je to čas, kedy chceme začať v našej diecéze „fatimský deviatnik“, ktorého vyvrcholením bude zasvätenie celej diecézy Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie v sobotu 14. októbra 2017 v rožňavskej katedrále. Podľa slov emeritného pápeža Benedikta XVI., nás Panna Mária pozýva „ku kultivovaniu vnútornej citlivosti srdca“, lebo „srdce otvorené Bohu a očistené modlitbou (kontempláciou) je mocnejšie ako pušky a iné zbrane“. Také srdce je otvorené pre jednotu, a nie rozbíjanie.

Podľa priania Panny Márie z Fatimy sa chceme každú prvú sobotu spoločne modliť v našej diecéze, i keď každý vo svojej farnosti, filiálke a niektorí i súkromne. Táto modlitba na prvú sobotu v mesiaci nás spojí v celej diecéze. Silou modlitby vytvoríme nádhernú jednotu, ktorej sa diabol najviac bojí. On nás chce rozdeľovať a ide na to rôznymi spôsobmi.

K prehĺbeniu jednoty, o ktorú pre nás pri Poslednej večeri Ježiš tak veľmi prosil, dopomôžu predlohy pobožností fatimských sobôt v slovenskom i maďarskom jazyku. Kňazi jednotlivých farností nahlásili na biskupský úrad, koľko brožúr potrebujete v jednotlivých farnostiach, aby ju každý záujemca mohol mať. Lebo keď aj ukončíme „fatimský deviatnik“, brožúra poslúži i na každú ďalšiu prvú sobotu mesiaca v našom živote.

O jednotlivých témach deviatnika môžete uvažovať celý mesiac a usilovať sa tieto myšlienky vnášať do svojho života. Neznamená to, že nemôžete rozjímať i o ďalších bodoch fatimského posolstva, prípadne o živote troch detí  bl. Františkovi, bl. Hyacinte a Božej služobnici sr. Lucii, ktorým sa Panna Mária zjavila. Všetko, čo pomôže ešte viac spoznať a porozumieť fatimské posolstvo, je vítané a iste to povzbudí a obohatí každého veriaceho.

„Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi „ Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka“ a ty máš v oku brvno?! Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata.“

Matúš 7,3-5