v 48. týždni od 28. novembra 2016 – do 4. decembra 2016.

Čítanie Božieho Slova

Nedeľa DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA 08:00 Zuzana Podprocká
4.decembra   10:00 Ladislav Lörincz
    Bibiána Lörinczová

Pondelok Pondelok po 1. adventnej 18:00 Sv. omša za ✟ Imricha Petráša,
28.novembra nedeli   mesačná

Utorok Utorok po 1. adventnej 18:00 Sv. omša na úmysel
29.novembra nedeli

Streda Sv. Ondreja, apoštola 18:00 Sv. omša za ✟ Petra Juhára
30.novembra (sviatok)   a Luciu r. Vincovú

Štvrtok Štvrtok po 1. adventnej 07:00 Sv. omša za ✟ Annu, Jozefa,
1.decembra nedeli   Štefana, Máriu

Piatok Piatok po 1. adventnej 18:00 Sv. omša za ✟ Viktora Gajda,
2.decembra nedeli   polročná

Sobota Xav., kňaza (spomienka) 08:00 Sv. omša za ✟ Irenu a Juraja
3.decembra

Nedeľa DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA 08:00 Sv. omša za zdravie a Božie požehnanie
4.decembra     krstných rodičov
  10:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
  14:30 POBOŽNOSŤ

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov v nedeľu po druhej sv. omši.

Stretnutie nad Evanjeliom sv. Marka bude v stredu po sv. omši.

V piatok od 17:00 bude adorácia k úcte Božského Srdca. V sobotu o 7:30 modlitba ruženca, po sv. omši adorácia s meditáciou, o 17:30 adorácia za rodiny.

Spovedanie pred prvým piatkom:

Pondelok a piatok od 16:00 hod.

Chorí a starší veriaci v piatok od 8:00 hod.

V sobotu 10. decembra budú katechézy pre birmovancov.

Zbierka na energie vyniesla 1228,-€. Všetkým darcom úprimne Pán Boh zaplať.

Zjavenie 13. októbra 1917 vo Fatime.

13.któbra 1917 sa do Fatimy chystá veľmi veľké množstvo ľudí, pretože na tento deň je prisľúbený zázrak. Lucia o tomto zázraku hovorila, že Panna Mária potvrdí pravosť zjavení. Lucia to doma nemá ľahké. Jej mama je plná strachu, že Lucia ľudí podviedla. Bojí sa, že sa nič nestane, že jej dcéra ostane klamárkou, celá ich rodina utrpí na dobrom mene, ktoré má.

Podľa štatistiky 13. októbra do Cova da Iria prišlo asi 70 000 ľudí. Počasie tiež nebolo dobré, vonku pršalo, bola zima, fúkal strašný vietor. Ľudia, ktorí od skorého rána prichádzali do Cova da Iria, borili sa v blate a boli celí premočení. Keďže fúkal vietor, nepomohli im ani dáždniky. Od rána sa tam modlili a čakali na to, čo Boh vykoná skrze Pannu Máriu. Do Cova da Iria prichádzajú aj mnohí slobodomurári, ktorí chcú toto všetko zosmiešniť, uviesť v masmédiách, akí luhári sú kresťania. Pre nich tá chvíľa čakania bola veľmi dlhá. Okolo poludnia prichádzajú do Cova da Iria aj deti. Majú veľký problém sa tam dostať cez tie davy ľudí. Chlapi im pomáhajú, aby sa dostali k dubu, kde po minulé mesiace sa im Panna Mária zjavovala.

Okolo poludnia v žiare a v blesku prichádza Panna Mária, zjavuje sa im nad nízkym dubom, ktorý už je celý zničený, pretože ľudia ho už obtrhali. Lucia sa jej opäť pýta, čo si od nich žiada. Ona si žiada, aby na tom mieste postavili kaplnku na jej počesť, pretože je Ružencová Panna Mária. Chce, aby sa každý deň modlili sv. ruženec. Keďže v tom čase bola prvá svetová vojna, Lucia sa jej pýta, či sa skoro skončí táto vojna. Panna Mária im hovorí, že áno, skončí sa skoro a vojaci sa vrátia domov. Lucia s Matkou Božou rozpráva aj o bežných veciach.
Lenže potom sa stáva jedna zvláštna vec. Slnko predtým bolo zakryté mrakmi, husto pršalo. Tesne pred tým, ako malo začať zjavenie, dážď ustáva, mraky akoby sa začali od seba vzdiaľovať a v malej štrbine sa začína ukazovať slnko. Panna Mária roztvorila ruky, z jej rúk opäť vyšla žiara a Lucia nevediac prečo, ani nehľadela na slnko, skôr hľadela na hruď Panny Márie, zrazu vykríkla: ” Pozrite na Slnko!” A vtedy sa stal zázrak nazývaný aj ako tanec slnka. (Pokračovanie nabudúce)

„Rodina je miestom lásky a života, miestom kde láska rodí život.“

sv. Ján Pavol II.