foto: Alexander Jiroušek

v 45. týždni od 7. novembra 2016 – do 13. novembra 2016.

Čítanie Božieho Slova

Nedeľa 33. NEDEĽA 08:00 Zuzana Podprocká
13.novembra v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Viera Drábiková
    Zuzana Slovenkaiová

Pondelok Pondelok 32. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu Sopkovú,
7.novembra v Cezočnom období   pohrebná

Utorok Utorok 32. týždňa 18:00 Sv. omša za ✟ Máriu Vincovú,
8.novembra v Cezročnom období   pohrebná

Streda Výročie posviacky Lateránskej 18:00 Sv. omša za ✟ Jána Sopka (USA)
9.novembra baziliky (sviatok)

Štvrtok Sv. Leva Veľkého, pápeža 18:00 Sv. omša za ✟ Ľubomíra Petráša,
10.novembra a učiteľa Cirkvi (spomienka)   mesačná

Piatok Sv. Martina z Tours, biskupa 18:00 Sv. omša za ✟ Viliama Timka, polročná,
11.novembra (spomienka)   manželku Annu a syna Viliama
    a dcéru Evu

Sobota Sv. Jozafáta, biskupa
12.novembra a mučeníka (spomienka)

Nedeľa 33. NEDEĽA 08:00 Sv. omša za Boží ľud farnosti
13.novembra v CEZROČNOM OBDOBÍ 10:00 Sv. omša na poďakovanie a požehnanie
    do ďaľších rokov manželstva
  14:30 POBOŽNOSŤ

Katechéza pre prvoprijímajúcich a rodičov  bude v nedeľu po druhej sv. omši.

Zbierka na energie bude 20. novembra.

Zjavenie 13. júla 1917 vo Fatime

Druhá časť tajomstva hovorí o budúcnosti. Vtedy Panna Mária povedala: «Videli ste peklo, kam sa dostávajú duše úbohých hriešnikov. Aby ich zachránil, chce Boh vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Ak ľudia urobia, čo vám poviem, veľa duší sa zachráni a bude mier. Vojna sa chýli ku koncu. Ak neprestanú urážať Boha, vypukne za pontifikátu Pia XI. nová, krutejšia vojna. Až uvidíte noc ožiarenú neznámym svetlom, vedzte, že to je veľké znamenie, ktorým Boh dáva najavo, že potrestá svet za jeho zločiny vojnou, hladom, prenasledovaním Cirkvi a Svätého Otca. Aby sa tomu zabránilo, prídem požiadať o zasvätenie Ruska môjmu Nepoškvrnenému Srdcu a o zmierne sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci. Ak ľudia splnia moje želanie, Rusko sa obráti a bude mier. Ak nie, bude Rusko šíriť svoje bludy po svete a Svätý Otec bude musieť veľa trpieť, rôzne národy budú zničené. Ale nakoniec zvíťazí moje Nepoškvrnené Srdce. Svätý Otec mi zasvätí Rusko, to sa obráti a svetu bude dopriaty na nejakú dobu mier. Portugalsko si zachová svoju vieru.»

Tretia časť tajomstva bola na žiadosť Panny Márie zachovaná v tajnosti. Bola zverejnená až 13. mája 2000. Lucia píše: „Po dvoch častiach, ktoré som už vyložila, videli sme po ľavej strane Našej Panej trochu vyššie anjela s ohnivým mečom v ľavej ruke. Šľahal z neho iskriaci plameň, ktorý ako sa zdá mal zapáliť celý svet. Iskry však zhasínali pri dotyku s jasom Našej Panej, ktorý vychádzal z jej pravej ruky smerom k nemu. Anjel ukazujúc pravou rukou na zem silným hlasom povedal: Pokánie, pokánie, pokánie!“- „A v nesmiernom svetle, ktorým je Boh, sme videli: ,niečo podobné tomu, ako sa vidia osoby v zrkadle, keď pred ním prechádzajú’ biskupa oblečeného do bieleho ,mali sme predtuchu, že je to Svätý Otec’. Iní rôzni biskupi, kňazi, rehoľníci a rehoľníčky vystupovali na strmý vrch, na vrchole ktorého bol veľký kríž z neotesaných kmeňov, akoby boli z kôry korkového stromu. Svätý Otec, skôr než tam prišiel, prešiel cez veľké mesto spolovice zrúcané a neistým krokom, strápený bolesťou a utrpením, modlil sa za duše mŕtvych, s ktorými sa stretal na svojej ceste. Keď prišiel na vrchol vrchu, kľačiac pod veľkým krížom bol zabitý skupinou vojakov, ktorí naňho strieľali z rôznych zbraní a šípmi a takým istým spôsobom zomierali jedni po druhých biskupi, kňazi, rehoľníci a rehoľníčky a rôzne svetské osoby, muži a ženy z rôznych tried a postavenia.“- „Pod ramenami kríža boli dvaja anjeli. Každý z nich mal v ruke krištáľovú krhlu a do nej zbierali krv mučeníkov a ňou polievali duše, ktoré sa približovali k Bohu.“